Martin Handl. Ke třem titulům ze Sloupu, Lipovce a Křtin přidal v úterý další kousek v podobě vítězství na Blansko Open. „Stává se ze mě turnajový hráč,“ glosuje Handl se smíchem svoji rozrůstající se sbírku turnajových primátů.
Na blanenské šachové klání však podle svých slov nepřijel v optimální formě. „Minulý týden jsme hráli turnaj družstev v Boskovicích a tam se mi příliš nedařilo. Udělal jsem spoustu chyb. Naštěstí kluci z týmu moje chyby napravili,“ řekl Handl, který na okresních turnajích natáhl sérii bez porážky v letošní sezoně až k číslu čtyřicet šest.
Skolil ho až oddílový kolega Pavel Masák. „V „ostré“ pozici jsem přišel o figuru a do konce již chybu nenapravil. Oba hráče čekaly ještě dvě partie. V osmé partii porazil Handl Chloupka, zatímco Masák pouze remizoval a přišel tak o svůj půl bodový náskok. Rozřešení tak přinesla až závěrečná hra. Handl opět nezaváhal, zatímco Masák podlehl po boji Sekaninovi.
„Udělal jsem jednu hrubou chybu, za kterou jsem zaplatil. Měl jsem však i trochu smůlu. Z devíti partií jsem pětkrát hrál s černými kameny, ale na to se rozhodně vymlouvat nechci,“ dodal Pavel Masák, který i přes prohru v závěrečné partii uhájil druhé místo.
Blansko Open
1. Handl (Adamov) 7,5
2. Masák (Adamov) 6,5
3. Švehla(Adamov) 6,5
4. Ševčík (Lipovec) 6,0
5.Chloupek(Bosk) 6,0
6. Sekanina(Lipovec) 6,0
7. Hubený (Bosk.) 6,0
8. Palaš (Blansko) 5,5
9. Pokladník (Sloup) 5,5
10. Ševčík (Lipovec) 5,5