V kategorii Elite své soupeře opět převálcoval famózní Václav Kolář a v Minime pak bral Ondřej Šenk Stříbro. Před blížícím se mistrovstvím Evropy ve Švédsku je to pro blanenskou biketrialovou školu báječná zpráva.

Seriál Vema Mistrovství ČR v biketrialu pokračoval o víkendu tentokrát závodem v Hamrech nad Sázavou. V dešti si řada jezdců v technicky obtížných pasážích sáhla na samé dno svých sil. Pořadatelé postavili náročné tratě, protože se jelo o další nominaci na mistrovství světa.

V kategorii Elite si se soupeři jako už poněkolikáté pohrál blanenský Václav Koláře. Tomu závod vyšel parádně a s přehledem vyhrál. Jeho týmový parťák Martin Kakáč se stále nemůže dostat do loňské formy a dojel devátý. Mezi Juniory skončil blanenský Michal Stloukal sedmý.

Medailovou sbírku blanenské výpravy rozšířil až v kategorii Minime Ondřej Šenk. Ten konečně prolomil smůlu v letošní sezoně a poprvé se dostal na stupně vítězů. Na krk si pověsil stříbrnou medaili. Porazil svého největšího rivala Matěje Popelku z Olomouce a nestačil pouze na slovenského jezdce Kolárika.

V poháru Hobby a začínajících jezdců startovali v blanenské m dresu ještě Miloslav Gryc (9. místo), Jakub Audy (6. místo), Tomáš Holcner (8. místo) a Patrik Polcer (7. místo).

Příští víkend odjíždějí blanenští biketrialisté Václav Kolář, Martin Kakáč a Ondřej Šenk na Mistrovství Evropy do Švédska.

JANA KAKÁČOVÁ
JAN CHARVÁT