V pořadí seriálu se umístili na sedmé příčce za nejlepšími páry z Německa, Rakouska a Švýcarska a postupili do finále Světového poháru, které se uskuteční 27. listopadu v německém Grosskoschenu. „Potkáme se tam s nejužší špičkou a budeme se snažit i na takovém turnaji o co nejlepší výsledek. Neznáme zatím rozlosování skupin, ale páté nebo šesté místo zřejmě bude naším reálným maximem, které se pokusíme ze všech sil naplnit," sdělil Hrdlička mladší s tím, že do finále se kvalifikovalo devět týmů a pořadatel.

Ve Švýcarsku svitávecká dvojice padla v základní skupině pouze jednou, když podlehla pozdějšímu vítězi turnaje z německého Obernfeldu. V dalších duelech porazila belgické reprezentanty a hráče z rakouského St. Pöltenu. Rozhodující souboj o druhé místo ve skupině skončil proti domácímu týmu smírně, proto přišly na řadu penalty.

Blanenský Roman Hlaváček obchází brněnského protihráče.
Brno padlo po 25 zápasech. Po výhře v derby vede tabulku Blanensko

V nich Svitávka uspěla, když Staněk vychytal Švýcary. „Roman zvládnul penaltový rozstřel skvěle," poznamenal Hrdlička mladší.

I přes velkou snahu v semifinále proti favoritům z Německa sehráli Svitávečtí jen duel o bronz. Na medailové umístění je dostal gól pouze pět sekund před koncem utkání, v němž porazili druhý nejlepší švýcarský tým letošní sezony z Mosnangu.

„V dubnu nás Švýcaři porazili bez větších problémů, ale tentokrát jsme hráli velmi soustředěně a zodpovědně. Byl to zřejmě jeden z našich nejlépe odehraných zápasů v letošním roce. Gól v posledních sekundách zápasu považuju za šťastný a možná jsme ho dostali darem nazpět za to, že jsme spolu letos kvůli covidu nemohli startovat na mistrovství republiky, a tak bojovat o titul a reprezentaci na mistrovství světa," dodal Hrdlička mladší.