V Pičíně se při závodě Českého poháru mládeže a žen blýskla druhým místem juniorka Nikola Hlubinková, která nestačila v závěrečném finiši pouze na Markétu Drahovzalovou (Straka Sport Kutná Hora). Obě dívky se v závodě postupně vzdalovaly svým soupeřkám a do cíle dojely s náskokem bezmála tří minut. Tato skutečnost napovídá, že i v letošním roce se můžeme těšit na zajímavé vzájemné souboje těchto výrazných talentů české cyklistiky.

V Pičíně se dařilo v kategorii starších žáků i Patriku Kolářovi, který se v hutné konkurenci dokázal prosadit do elitní desítky, stejně jako juniorky Parolková s Tlamkovou.

Ještě lepšího výsledku dosáhli Moravci v následujícím pokračování národního silničního poháru minulý víkend v jihomoravské Zbraslavi. Jelo se za náročných větrných podmínek a o to je výsledek cyklistů Moravce, kteří mají jako hlavní disciplínu horská kola, cennější.

Kadet Adam Sekanina potvrdil výbornou formu na začátku sezóny, když se stal vítězem v těžké konkurenci více jak padesáti soupeřů. „Závod jsme jeli na deset kol, první kolo a půl jel balík pohromadě a v polovině druhého kola odjela z balíku skupina sedmi lidí, ve které jsem byl i já. Ve skupině jsme asi tři kola spolupracovali a vytvořili jsme si náskok minutu a půl. V šestém kole už nikdo nechtěl jet na špici a začalo se trochu taktizovat, tak jsem na konci sedmého kola zkusil nastoupit. Nikdo na můj nástup nezareagoval a odjel jsem na nějakých sto metrů. V posledním kole už se můj náskok zmenšoval, ale naštěstí jsem první místo uhájil,“ popsal vítězný závod Sekanina. Silničářské kvality potvrdila i Markéta Parolková, bronzová v závodě juniorek, a do desítky se mezi staršími žáky opět vešel i Patrik Kolář.

PETR KOUDELKA