Do exotické destinace se v českém výběru podíval i trojlístek hráčů z Blanenska Ondřej Paděra, David Bednář a Jan Koudelka. Přípravný kemp, na který pozval českou reprezentaci prostřednictvím prezidenta Světové federace malého fotbalu Filipa Judy viceprezident tuniské asociace Achraf Ben Salha, přinesl tvůrcům národního týmu cenné poznatky. „Všichni kluci obstáli, řekli si o další nominaci, i když tam chybičky byly. Obě utkání spojená s tréninkem splnila účel. Viděli jsme, kde máme nedostatky, na čem pracovat. Na těchto akcích, kdy zkoušíme hráče, nemůžeme spoléhat na úplně fantastickou součinnost, ale kluci nezklamali v nasazení, bojovnosti, všichni odevzdali maximum v tom, jak se má reprezentovat," těšilo kouče národního týmu Stanislava Bejdu.

Tvrdý duel s tuniskou reprezentací ovládl český celek díky dvěma brankám Stanislava Maříka a jedné trefě nejzkušenějšího hráče mužstva Davida Bednáře. „Náš největší problém byl v produktivitě. Nebyli jsme tak úspěšní, jak bych si představoval, ale kvalitou našich hráčů jsme dokázali Tunisko přehrát, i když jeho hráči byli nepříjemní, kousali, škrábali," pronesl český trenér.

Domácí vlétli do utkání plní elánu, odhodlání a jejich houževnatý přístup znamenal, že byli na hřišti téměř všude. Český tým po náročném programu vstoupil do duelu opatrněji a po nešťastném odrazu se dostali domácí do vedení. Přišla okamžitá odpověď, kdy Maříkovo sklepnutí uklidil nekompromisně do sítě Bednář. Před půlí dokonal obrat Mařík.

O přestávce se hosté vyrovnávali se šrámy, které utrpěli, ale ve druhé půli ovládli hru. Ojedinělé šance likvidoval s přehledem nováček v brance českého áčka Václav Šlégr. Přesto Tunisko z rohu dotlačilo míč do brány a začínalo se od znova. „Oni to měli jako přípravný kemp na nějaké amatérské mistrovství světa, takže to brali docela prestižně, chtěli se ukázat před trenéry, ale nebylo to tak hrozné," podotkl k důrazné hře soupeře blanenský David Bednář.

Kouč Bejda stáhl hru na osm fotbalistů a od té doby český celek na hřišti dominoval, z čehož pramenil druhý gól Maříka po krásné kombinaci celé pětky. Další šance už hosté neproměnili. „Těch šancí jsme měli hodně a dost jsme jich ještě nedali, ale aspoň že jsme vyhráli," připomněl Paděra. Trenér byl spokojený. „Pořád jsme ve fázi zkoušení. Zaplaťpánbůh máme kvalitu, zkušení kluci dokáží obejít jeden na jednoho, oprávněně potvrdili nominaci z minulosti. Když se lámal chleba, hráči jako Paděra, Mařík, Koudelka, Bednář či Uhlíř udělali rozdíl. Mladí se otrkávali, odmakali to, gólman byl taky slušný, i když nějakou chybu udělali," shrnul duel český kouč.

Hráči si výlet do Afriky užili, i když někteří z nich při večerní ceremonii po druhém zápase nachladli a vraceli se tak jako David Bednář s horečkou. „Pro nás to byla první konfrontace s týmem z Afriky, nevěděli jsme moc, co od toho čekat. Byli na tom dobře technicky, hráli velice důrazně, agresívně," vrátil se k utkáním Paděra, který hned po návratu naskočil zpátky do reality zimní přípravy v Hodoníně.

Přípravný kemp České reprezentace v Tunisku

Česká republika – Tazarka Team 11:7 (7:4)

Branky ČR: Jelínek 4, Paděra a Hakl 2, Mařík, Levčík, Mezník

Tunisko – Česká republika 2:3 (1:2)

Branky ČR: Bednář, Mařík 2

Sestava ČR: Šlégr – Uhlíř, Bednář, Koudelka, Paděra, Mařík – Hakl, Hulinský, Mezník, Levčík, Jelínek