Blanenští a boskovičtí plavci pokračovali o víkendu v mistrovských soutěžích. Mladší žactvo z celé republiky mělo sraz v Prostějově. Blansko reprezentovala děvčata Anna Formánková a Veronika Zamazalová. Boskovice nasadily do bojů o medaile početnější skupinu ve složení Anna Tlamková, Martin Pospíšil, Jan Pořízek a Viktor Kejík.

Favoritkami cele okresní sestavy byly boskovická Anna Tlamková, a blanenská Anna Formánková. I když se víc medailí očekávalo od Tlamkové, cennější kov nakonec vybojovala Formánková, která se v poslední době výrazně zlepšila a posunula se oproti letnímu šampionátu o šest až deset příček dopředu. To jí vyneslo vytouženou stříbrnou medaili za disciplínu 100 m motýlek a čtvrté místo za stovku polohově.

Tlamková nakonec vybojovala pouze bronzovou medaili na padesátce kraul a bramborovou medaili na dvojnásobné trati, což je o něco horší výsledek, neboť v létě v Kopřivnici získala tři medaile. Ještě se očekávala medaile na 100 m prsa od blanenské Veroniky Zamazalové, ale její výkon stačil opět jen na čtvrtou příčku. Na dvojnásobné trati doplavala až sedmá. V první desítce se ještě objevil Martin Pospíšil z Boskovic, který dohmátl desátý na jedné z nejnáročnějších tratí 200 m motýlek.

Celkem úspěšně, i když bez medaile bojovali s plavci ze sedmdesáti klubů České republiky zástupci staršího žactva Michal Vencel z Blanska a Jana Hlavinková z Boskovic, v moderním kladenském aquaparku. Vencelovi se nejlépe podařila padesátka kraul, na které zlepšil svůj osobní výkon o půl vteřiny, přeskočil oproti letnímu mistrovství šest plavců a skončil těsně pod stupni vítězů.

VĚRA VENCELOVÁ