O soutěž níž je na klidném pátém místě TJ Sokol Adamov. S dvaceti body má v Jihomoravské lize 21bodovou ztrátu na vedoucí Ivanovice a zároveň dostatečnou rezervu před posledními týmy. Adamov odehraje ještě tři turnaje, ten poslední 11. dubna v domácím prostředí.

Nejvíce zástupců z Blanenska je ještě o soutěž níž, v Jihomoravském přeboru, skupině B. Atlas Blansko, který kdysi hrál i druhou nejvyšší soutěž, tady má hned dva týmy. Áčko mělo našlápnuto k postupu, ovšem na posledním turnaji prohrálo s prvním a třetím brněnským týmem. S vedoucími Gullivers dokonce 11:3. Pokud by zápasy vyhrálo, stáhlo by na druhém místě náskok na tři body, takhle už ztrácí dvanáct bodů. „Ještě to není ztraceno, pokud bude platit, že nemůžou být v jedné soutěži i dva týmy jednoho klubu, a C tým Gullivers udrží Jihomoravskou ligu, šance pro nás je," počítá předseda blanenského klubu Martin Pivoda.

B tým Atlasu se drží na pátém místě. O příčku níž je Sokol Letovice, předposlední rezerva Adamova a s pouhými čtyřmi body uzavírá tabulku Bořitov. Perličkou je, že statistiky v bodování i v počtu vstřelených gólů ovládají Jiří Obalil a Luboš Bezděk z B týmu Blanska, kteří táhli Atlas v jeho nejlepším období.

V Jihomoravském přeboru zbývá odehrát poslední třetinu zápasů, tedy čtyři turnaje. Díky tomu, že v Blansku hrají oba týmy Atlasu i Bořitov, tři turnaje odehraje Blansko A doma, Blansko B dokonce všechny čtyři. „Věřím, že doma nastoupíme v silné sestavě a zápasy zvládneme," říká Martin Pivoda.

Jak se připravují florbalisté Boskovic na rozhodující zápasy v Regionální lize, se dočtete v rozhovoru s kapitánem týmu Lubomírem Krenarem v sobotním vydání Blanenského deníku Rovnost.

příští programRegionální liga mužů
7. 3., Rousínov
Boskovice – Vsetín
Boskovice – FBC Hornets ZŠ Horní
Jihomoravská liga mužů
1. 3., Slavkov
Lanžhot – Adamov
Adamov – Slovácko-FATR Dubňany