„Chceme udržet soutěž a do budoucna jít zase nahoru,“ říká nový trenér A týmu a staronový kouč béčka Lukáš Petržela. O tom, jak jsou Blanenští připraveni na sezonu, se přesvědčí už zítra, v hale TJ ČKD hostí první kolo florbalového poháru.

Ve třetí lize se pro letošek neudržely Boskovice, které se potkají s postoupivším Adamovem v Jihomoravské lize, a tak Atlas hraje stále nejvyšší soutěž z celků z Blanenska. Po nepříliš radostné bilanci z minulých dvou sezon, kdy měli hráči problém sejít se na utkání, natož na trénink, srší z blanenského tábora nová energie. Klub vyměnil vedení i realizační tým a zredukoval týmy. „Oproti loňským pěti máme čtyři týmy. Elévové přešli do mladších žáků, starší žáci do dorostu a junioři do áčka a béčka mužů, takže juniorský tým nebude a v mužských týmech už nebude taková nouze o hráče,“ vysvětluje Petržela, který funguje jako trenér A i B týmu i jako vedoucí mužstva. K dorostu získali Blanenští Josefa Jalového z jedovnického florbalu, žáky bude trénovat Martin Pivoda. Bohumila Hlaváčka vystřídal ve funkci prezidenta Atlasu Martin Malík.

Z tradičních opor v Blansku zůstává zkušený Jiří Obalil, který patří dlouhou dobu k nejproduktiv­nějším blanenským hráčům. Právě na něj v kombinaci se sehranými juniory Petržela sází. „Zatím v Blansku zůstávám, uvidím po začátku sezony, jak se to bude vyvíjet. Pokud se podaří udržet nasazení a docházku na tréninky, tak jak je to zatím v přípravě, a tým bude fungovat, dokážu si představit, že zůstanu,“ říká Obalil, který má i nabídky odjinud.

Čerstvý vítr

Obalil byl jako kapitán svědkem nekonečných sérií proher v první i druhé lize doprovázené nízkou účastí hráčů. „Právě to chceme změnit. Momentálně máme na dva mužské týmy pětatřicet lidí. Od července máme za sebou jedenáct tréninků letní přípravy, od minulého týdne jsme v hale. Na hráčích je vidět nasazení, těší se na sezonu,“ věří v lepší budoucnost Petržela. „Zatím je to dobré, ale chtělo by to ještě rozšířit základnu,“ myslí si Obalil. Ten věří, že ze třetí ligy už Blansko nesestoupí.

O víkendu se hraje v blanenské sportovní hale TJ ČKD Blansko první kolo Poháru ČFbU. Blansko se utká ve čtyřech zápasech s pěti týmy z nižších soutěží z Ostravska. Do druhého kola postupují tři nejlepší. „Bude to dobrá nominační prověrka. O zařazení do sestavy bude rozhodovat docházka a výkonnost,“ upozorňuje Petržela.

Soupisky pro nový ročník musí florbalisté uzavřít do 15. září, 25. začíná třetí liga. Až mistrovské zápasy ukážou, jestli euforie a nasazení hráčům Atlasu vydrží.

1. kolo Poháru ČFBÚ – Blansko

sobota 28. 8.

15:00 FBC O.C.E.L.O.T. Ostrava – RH Piving
Ostrava
16:15 Atlas ČKD Blansko – FBC Bohuslavice
17:30 Orel Nivnice – FBC O.C.E.L.O.T
18:45 RH Piving – Atlas ČKD

neděle 29. 8.

10:00 Atlas ČKD – FBC O.C.E.L.O.T.
11:15 RH Piving – Orel Nivnice
12:30 FBC O.C.E.L.O.T. – FBC Bohuslavice
13:45 Orel Nivnice – Atlas ČKD
15:00 FBC Bohuslavice – RH Piving