Florbalisté Blanska vyhráli druhou ligu

Blansko - Už tři kola před koncem soutěže mají florbalisté Atlas ČKD Blansko zaručený titul.

8.3.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Hynek Skoták

Florbalistům Atlasu ČKD Blansko stačila k jistotě prvního místa jedna remíza. Ve víkendovém dvojzápase se jim povedly hned dvě. Úplně stejné. „Je to nádhera, šli jsme do sezony s tím, že chceme soutěž vyhrát, a to se nám povedlo,“ radoval se po prvním utkání střelec rozhodující vyrovnávací branky Martin Drahoš.

V prvním zápase nastoupili blanenští hráči proti mužstvu Otrokovic. Od začátku měli domácí převahu, první třetinu s přehledem vyhráli 3:0. Ve druhé části hosté zvýšili tlak a Blansko se naopak ze svých šancí neprosadilo. Otrokovice tak před třetí třetinou vyrovnaly a po přestávce dokázaly přidat i vedoucí gól.

„Otrokovice mají nepříjemný, agresívní styl, který se těžko brání. Střílí často na bránu a góly bývají otázkou náhody,“ podotkl po zápase Drahoš. Ten vzal dvě minuty před koncem odpovědnost na sebe, prošel celým hřištěm a v hektickém závěru vyrovnal na 4:4.

Hosté ještě v poslední minutě nastřelili tyč, ale výsledek už se neměnil. Florbalisté Blanska tak mohli slavit. „Měli jsme další šance, ale místo toho, abychom soupeře dorazili, nechali jsme jej srovnat. Bylo to dramatické do poslední sekundy. Jejich gólman podal velmi dobrý výkon,“ řekl po utkání kapitán Blanska Jiří Obalil.

Atlas ČKD Blansko - Panthers Otrokovice 4:4 (3:0,0:3,1:1) Branky : Forbelský (Drahoš), Kadavý (Drahoš), Bezděk (Obalil), Drahoš
Atlas ČKD Blansko - SK Snipers AISE Slavičín 4:4 (0:1,1:0,3:3) Branky : Kadavý (Vlachopulos), Bezděk (Obalil), Forbelský (Kadavý), Obalil

Druhý zápas byl stejně vyrovnaný. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný a v poslední části strhli Blanenští vedení na svou stranu. Stav 3:1 však poslední tým tabulky Slavičín dokázal otočit a Blansko si nechalo vyrovnání opět na samotný závěr. „Zase jsme zbytečně ztratili vedení,“ litoval po zápase Obalil.

Na závěr sezony však florbalisté rozhodně truchlit nemusí. Dvě kola před koncem soutěže jim už prvenství ve čtvrté divizi druhé ligy nikdo nevezme. Na konci března čeká Blansko baráž o první ligu.

Autor: Hynek Skoták