V zápase s šestými Petrovicemi měly od začátku šance oba týmy. Gól však padl až v závěru první třetiny. A do blanenské sítě. „První gól ovlivnil zápas, nedařilo se nám v zakončení,“ uvedl Obalil.

Ve druhé třetině Blansko začalo otevírat hru a snažilo se srovnat. Petrovičtí ale dobře bránili a pronikali do nebezpečných brejků do obranného pásma Atlasu. Ve druhé třetině přidaly Petrovice další dva góly a nabouraly psychiku soupeře.

„Ve třetí třetině už jsme úplně otevřeli hru a hráli jsme vabank,“ popsal závěrečnou část Obalil. Soupeř je za to potrestal dalšími třemi góly a uzavřel skóre na 6:0. „Byl to zápas, který jsme mohli hrát do rána a stejně bychom nedali gól,“ dodal smutně kapitán Obalil.

Ve druhém utkání mělo Blansko ještě silnějšího soupeře. Vedoucí tým čtvrté divize druhé ligy Otrokovice byl proti poslednímu Blansku jasným favoritem. Přesto dokázali Blanenští držet se soupeřem krok. Ze začátku dokonce vedli. Otrokovičtí ale ještě do první přestávky dvěma trefami otočili skóre a získali na hřišti převahu. „Soupeř byl herně lepší, nám se ale dařilo bránit a výborný výkon podal i gólman Martin Malík, takže nám Otrokovice gólově tolik neodskočily,“ popsal Obalil. Otrokovice nakonec vyhrály o tři góly.

„Otrokovice jsou favorit skupiny, vyhráli zaslouženě, my jsme přesto nedali svoji kůži lacino,“ uzavřel Obalil. Za dva týdny bude mít Blansko možnost vybojovat první výhru proti předposlednímu Znojmu B.