Atlas ČKD Blansko – FBC DDM Kadaň 5:9 (3:1, 2:4, 0:3)

Blanenští přitom začali výborně. První třetinu vyhráli 3:1. Hostům zabránila ve snížení několikrát tyčka domácí branky. Druhou třetinu však Blansko absolutně nezvládlo. Kadaň se trefila čtyřikrát. „Za stavu 4:2 jsem dostali nepochopitelné góly do otevřené obrany,“ komentoval výpadky domácí obrany Obalil. Hosté dorazili Blansko gólem vteřinu před druhou sirénou. „Na každý náš gól, hosté okamžitě zareagovali a hned skórovali,“ posteskl si Obalil.

V poslední části dokonala Kadaň obrat. „My jsme chtěli vyrovnat, vytvořili jsme si i náznaky šancí, ale byla na nás vidět nervozita. Definitivně nás zlomil gól na 5:7,“ uvedl k poslední třetině Obalil, který přispěl do statistik dvěma góly.

Kadaň vítězstvím 9:5 porušila pravidlo domácí neporazitelnosti a postupuje do dalších bojů o setrvání v první lize. Blansko končí jednosezónní exkurzi do druhé nejvyšší soutěže a vrací se do druhé ligy. „Jsem rád, že jsme se do první ligy aspoň podívali. Vzhledem k vývoji sezony pro mě není sestup až tak překvapivý. V první lize jsou velice kvalitní týmy, my jsme měli úzký kádr, který jsme doplňovali juniory,“ zhodnotil působení Blanska v první lize Obalil. (