Blanenské florbalisty čeká v první lize první ostrá zkouška na domácím hřišti. „Je to domácí zápas, takže chceme tři body,“ říká odhodlaně útočník Atlasu Luboš Bezděk před sobotním zápasem s Kadaní.

Florbalisté loni postoupili do druhé nejvyšší soutěže. V ní už odehráli tři zápasy, vyhrát se jim podařilo až napotřetí. Na úvod prohráli s Kopřivnicí, která vede tabulku, potom těsně v Pelhřimově a v posledním zápase v Havlíčkově Brodě už slavili první výhru v první lize. „Je to opravdu rozdíl třídy, hraje se ve vyšším tempu, hlavně na začátek to byla změna,“ hodnotí první zápasy Bezděk.

Po třech zápasech venku hraje Blansko poprvé doma. Přijede Kadaň, která má stejně bodů jako Blansko. „Je to nováček, stejně jako my, ale abych se přiznal, my neznáme žádný tým z této soutěže. Každopádně s Kadaní chceme doma vyhrát,“ sdělil Bezděk.

Už v neděli přivítá Blansko doma dalšího soupeře, třetí Litvínov. „To bude zřejmě těžší soupeř. Podle toho, co jsme se doslechli, má hlavně výborný útok,“ myslí si Bezděk.

Blansko má hned v první sezoně v první lize ambice hrát play off. „Chtěli bychom být do osmého místa a vyhnout se play out,“ přeje si Bezděk.