Hned po finále se v duchu tradice objevily na diskuzních fórech první hlasy rýpalů, které se snažily najít na vašem fenomenálním úspěchu nějaké nekalosti. Opíraly se i do účasti Davida Bednáře, který v soutěži hrával za Kvasar. Když jsem se díval na soupisku, mám pocit, že drtivou většinu týmu tvořili vaši kmenoví hráči. Jak to bylo?

Z šestnácti lidí byla většina Boskováků, původně jsme se bavili, že bychom přibrali Zdeňka Traxla, ten ale měl nějaké zranění, nakonec kluci pozvali Davida Bednáře.

Pravidla jsou přece ještě volnější, takových Bednářů jste mohli mít víc…

Pravidla to umožňují, můžeme mít jinou soupisku na každý kvalifikační turnaj.

Už máte trochu odstup, co pro vás byl největší zážitek z turnaje?

Shodli jsme se, že nejlepší zápas ze všech čtyř, které se na turnaji hrály, byl ten náš úvodní s Pardubicemi, který jsme vyhráli až na penalty. Ten měl opravdu náboj.

Jak je možné, že úřadující mistry republiky, RKM Brno, ve finále rozstřílíte jako tým z nižší okresní soutěže?

Jim sice chybělo několik opor, které byly na soustředění s futsalovou reprezentací, ale pořád tam měli dost vynikajících hráčů. Já si myslím, že rozhodla fyzická kondice. My jsme střídali po celých pětkách, oni hráli v osmi lidech. Prostě jsme je uběhali. Kluci se toho chytli, od toho prvního čtvrtfinálového turnaje se zařekli, že chtějí dojít co nejdál. Taky nám pomohlo, že jsme měli výraznou podporu našich fanoušků. A tady bych rád poděkoval vedení Malé kopané Blansko, které zajistilo na akci autobus.

A z čeho jste měl největší radost?

Z toho, že si ve finále nakonec mohli zahrát úplně všichni.

Někteří hráči dostali na turnaji nabídku do reprezentace…

Ano, Paděra, Fadrný a Bednář dostali nabídku do širší reprezentační nominace.

Co to pro ně znamená?

Vždycky je před turnaji nějaký reprezentační sraz a trenéři si vyberou z širšího kádru hráče, kteří pak nastoupí za Českou republiku.

Co se pro váš klub mění po zisku republikového titulu?

Já myslím, že je to velké povzbuzení a ocenění i pro město a celou malou kopanou, ale po sportovní stránce všechno zůstává, zase budeme hrát nejvyšší okresní soutěž, není kam postupovat.

Nebudete se tam už nudit? Přeci jen sebevědomí vám asi stouplo…

Sebevědomí nám to možná posílilo, ale nudit se určitě nebudeme, toho se nebojím. Pro nás je to závazek, přistupovat zodpovědně k zápasům v soutěži a neudělat z toho bramboračku. A nemyslím si, že bychom tam neměli rovnocenné soupeře. Teď přibude třeba Lhota u Lysic, další věc je, že v ideální sestavě se rozhodně nesejdeme pokaždé.