Ve šlágru kola začal lépe Triangl, po akci nejlepšího střelce blanenského okresu Ševčíka zakončoval Vintr. Rychlou odpověď připravil zkušený Bednář, po samostatné akci vyrovnal na 1:1.

Pak se dlouho hrálo nahoru dolů, oba celky si vypracovaly řadu příležitostí, kralovali však brankáři, a tak se do poločasu skóre nezměnilo.

Vše zajímavé se odehrálo ve druhé dvacetiminutovce. Na 2:1 pro bývalý divizní celek dával Daněk a pár minut na to se prosadil Pšikal po nahrávce kapitána Bárty. Od tohoto momentu se začala projevovat zkušenost Blanenských.

Triangl se víc soustředil na některé nepřesné výroky rozhodčích než na svou vlastní hru, a tak přišel další trest. „Soupeř byl v utkání běhavější a rychlejší, možná i lepší na balonu, futsal je ale také o taktice a psychice“ podotkl David Bednář.

Další tři minuty znamenaly dvě branky PRO-STATICu, střelou pod víko se opět prosadil Bednář a hned nato Pšikal. Chvíli poté obdržel červenou za řeči domácí Ševčík a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Kosmeticky upravil na konečných 6:1 Sehnal. „Moje hra nebyla dobrá, s výsledkem ani s výkonem rozhodčích nejsem spokojen,“ zhodnotil autor dosud 34 branek Radim Ševčík.

Triangl v devátém kole zvládl taky oba zápasy, když zdolal poslední Spešov 7:0 a potom porazil 6:2 deváté DNB Blansko. Oba nejlepší celky shodně posbíraly 33 bodů, PRO-STATIC ovšem odehrál o utkání méně než Triangl a tabulku vede.

TOMÁŠ SRNSKÝ