„Ve výhru u soupeře snad nevěřili ani největší optimisté. O postupu se může rozhodnout už v sobotu v Blansku, zveme všechny příznivce stolního tenisu, aby přišli podpořit naše hráče v rozhodujícím utkání sezony,“ říká Pavel Voráč z blanenského klubu. Odvetný zápas se hraje v sobotu 7. května ve tři hodiny odpoledne v herně ČKD na Podlesí, pokud Blansko prohraje, rozhodne se hned v neděli v Chocni.

finále 3. ligy

1. zápas

US Steinerová Choceň – ČKD Blansko 6:9

Dudík 4,5 Přikryl Aleš 3,5 Kvíčala David 1 Mikula 0

2. zápas

Blansko–Choceň – sobota 7. 5., 15:00 – herna TJ ČKD Blansko

Ve finále play–off 3. ligy na sebe narazily dva nejlepší týmy základní části. „Choceň je favoritem, základní část vyhrála a ve svém týmu má hráče s bohatou prvoligovou minulostí Radka Gregořicu a Ondřeje Čopiána. Navíc pro domácí hrálo i to, že v základní části dokázali Blansko dvakrát porazit,“ připomněl statistiky Voráč.

Hosté se na utkání skvěle připravili a hlavně díky famóznímu výkonu jedničky Luboše Dudíka mocně podporovaného skvěle hrajícím Alešem Přikrylem dokázali první utkání vyhrát. Utkání se od samého začátku vyvíjelo lépe pro Blansko. Hned v úvodní čtyřhře dokázala dvojice Dudík, Přikryl, proč jsou krajskými přeborníky, a Čopiána s Gregořicou porazili poměrem 3:1 (v play-off se hraje pouze jedna čtyřhra, aby nemohla být remíza – pozn. autora). Pak sice zaváhal Stanislav Mikula, ale když Dudík doslova smetl ze stolu jedničku domácích Gregořicu 3:0, bylo Chocni jasné, že přes nejlepšího blanenského hráče budou sbírat body jen velmi těžko. „Hned v následném utkání si poradil Přikryl se Šimonkem, Kvíčala nestačil na Čopiána. Blansko vedlo 3:2 a schylovalo se k největšímu dramatu a zároveň asi k nejhezčímu utkání celého odpoledne. Nejdříve ale Mikula podlehl Gregořicovi, Dudík si poradil se Šimonkem 3:1. To byl také jediný set, který Luboš ztratil. A pak to přišlo. Neuvěřitelné drama se šťastným koncem pro Blansko, utkání Čopián-Přikryl. Aleš podal svůj nejlepší výkon za několik posledních let a porazil favorizovaného soupeře 3:2,“ přiblížil vývoj zápasu Voráč.

Poté v souboji čtverek porazil Kvíčala Mikuleckého 3:1 a Blansko už vedlo 6:3. V dalším zápase prohrál trochu smolně Mikula se Šimonkem 2:3, když ale Dudík přejel 3:0 i Čopiána, udržovalo si Blansko stále tříbodový odstup. Choceň ještě snížila výhrou Gregořici nad Kvíčalou na 5:7. „Naštěstí Aleš Přikryl dokázal svoji pohodu udržet i v zápase s Mikuleckým, kterého porazil 3:1, a Blansku tak chyběl k výhře poslední bod. První mečbol sice odvrátil Čopián, když porazil Mikulu, Luboš Dudík ale překvapení nepřipustil, Mikuleckého porazil 3:0 a Blansko mohlo začít slavit první, nečekanou výhru,“ dodal Pavel Voráč.

Odveta se hraje v Blansku v herně na Podlesí v sobotu. V případě výhry budou domácí slavit postup do 2. ligy, v případě výhry Chocně se hraje třetí rozhodující utkání hned v neděli v deset dopoledne v Chocni.