V nich je ještě namočena blanenská druholigová rezerva žen, ale i ta o víkendu vyhrála. Druhé vítězství v sezoně si přivezla ze Sokola Brno I. Prvoligové áčko žen zase remizovalo na stolech Hodonína B. „Remíza s Hodonínem je cenná. Tamní béčko bylo v tabulce na čtvrtém místě na dostřel. Kdyby vyhrálo, tak má stejně bodů jako my,“ poznamenal manažer blanenského oddílu stolních tenistů Pavel Voráč.

K remíze posunula Blansko Jirůšková, která vyhrála všechny své zápasy. Důležitý bod přidala Suková. Tentokrát se nedařilo ostřílené Ševčíkové. Dva zápasy ztratila až v pátých setech. V tabulce se Blansko drží na třetím místě.

Ženské béčko oživilo ve druhé lize naději na záchranu. Po vítězství na Sokole Brno I je sice předposlední, ale na osmé místo ztrácí již jen dva body.

Čtyři, jedna, nula

Čtyři vítězství a jedna remíza. To je bilance z posledních zápasů blanenského áčka mužů. Ti se ve druhé lize konečně rozehráli a v posledních zápasech válí. Doma v sobotu porazili béčko Moravské Slávie Brno a v tabulce na něj na osmém místě ztrácejí jediný bod.

Blansko se odpoutalo do bodového trháku hned po úvodních vítězných čtyřhrách. K téměř bezchybnému Dudíkovi se přidal výtečným výkonem i Aleš Přikryl. Stejně jako Dudík vyřídil všechny své soupeře. Brněnské hráče přiváděl v mnoha výměnách doslova k zoufalství. „To není možný. Dneska mu vyšlo úplně všechno,“ lamentovala po porážce od Přikryla brněnská jednička Ján Fábo.

Jeden bod přidal i Pavel Čák. Mladíček Kvíčala doplatil v dobře rozehraných zápasech na nedůraznou koncovku a vyšel kromě čtyřhry bodově naprázdno. I když dalšího mladíka v dresu Moravské Slávie Bízu měl doslova na lopatě. Vedl dva nula na sety a 6:3, ale nakonec prohrál v pátém setu. V příštím kole však čeká Blansko velmi silný soupeř. Hraje na stolech lídra druhé ligy Orlové, která v sezoně ještě neprohrála.

Divizní rezerva mužů nestačila na vedoucí tým tabulky Sokol Brno I a prohrála jednoznačně 3:10. „Prosadil se jen Mikula. Vyhrál dva zápasy a čtyřhru,“ dodal Voráč. Podobně dopadlo i blanenské céčko. To doma podlehlo Sokolu Brno C také 3:10.