Dvě hladká vítězství sokolů z Bučovic v hale poslední Slavie OU se čekala. Zápasy byly pro lídra tabulky spíš tréninkem.

Domácí se jen v jednom ze šesti setů dostali na dvacetibodovou hranici. „Cíl ostravské mise je splněný. Přivezli jsme šest bodů a vzhledem k výsledkům Holubic jsme zvýšili náskok na naše největší soupeře na jedenáct, respektive dvanáct bodů. Celkem uhraných 49 bodů je druhým největším počtem po podzimu za celou dobu co hrajeme druhou ligu,“ spokojeně kvitoval trenér mužstva a manažer klubu Zbyněk Čížek.

JEN DVĚ ZAVÁHÁNÍ

Sokoli utrpěli jen dvě porážky, doma se Šlapanicemi a v Drásově. Obě v tiebreacích, tedy se ziskem alespoň jednoho bodu. „Porážka doma má svoji příčinu, udělali jsme příliš mnoho změn v sestavě. V prvním utkání asi čtyři nebo pět, a to je vždycky poznat. Ale výkyvy se v dlouhodobé soutěži nevyhnou nikomu. Na jednu stranu mě mrzí, že to bylo doma, ale na druhou musím kvitovat, že jsme se do těch tibreaků dokázali dostat ze stavu 0:2. Zkrácená hra, to už je loterie, často rozhoduje sportovní štěstí. A musím se na soutěž taky dívat celkově. Takže jsme třeba klidně mohli prohrát v Holubicích,“ upozornil Čížek.

POSILY SE VYPLATILY

Před sezonou přišly do jeho týmu kvalitní posily a trenér potvrdil, že splnily očekávání. „Přikryl na bloku je jedním z nejlepších hráčů celé soutěže. Do svého zranění hrál výborně univerzál Pavlovský, velkou kvalitu měli na přihrávce a smeči Neubauer a Bulko. Poprvé v historii jsme měli hráče ze zahraničí, Mečiara z Nitry, který hrál na univerzálu spolu s Mlčuchem. To je osa, která táhla mužstvo. Ale stejně musím zdůraznit jinou věc. Ukázalo se, že naším největším plusem je šíře kádru. Máme šestnáctičlennou soupisku, takže můžeme lépe vykrývat případné výpadky,“ upozornil kouč sokolů.

Holubičtí vybojovali s mnohem silnějším Volejbalem Ostrava jen bod a v tabulce pustili svého soupeře před sebe. „Oni prostě byli lepší. Navíc umějí využít domácího prostředí. Je tam menší hala s nízkým stropem a hráči dokáží uplatnit výborné podání. To je jejich obrovská zbraň, tou nás dostali. Za celou půlku ligy jsme nedostali tolik es co tam. To není z mé strany výmluva. Oni opravdu mají výborný tým. Jsou v něm tři nebo čtyři kluci z extraligového Havířova. Já si myslím, že když se sehrají, budou lepší, než Bučovice,“ komentoval porážky 2:3 a 0:3 hrající trenér Aleš Šmerda.

PROHRY NIC NEZMĚNILY

Ani tyto výsledky ale v Holubicích nemohly změnit celkové podzimní hodnocení, v němž převažuje spokojenost. „Naším cílem bylo hrát na špici. Jsme třetí, takže plán plníme. Je to výsledek dobré práce celého mužstva. Jsme výborná parta, velice dobrá je docházka na tréninky,“ chválil Šmerda.

Jednotlivce z kolektivu vyzvedávat nechtěl, ale připustil, že dvě jména by zaznít mohla. „Vážím si přístupu Jana Namešanského a takovým správným tahounem je i Honza Pisařík,“ dodal trenér Holubic.

Oba týmy teď mají volnější tréninkový režim. Přípravu v novém roce dřív zahájí Bučovičtí, které už o prvním novoročním víkendu čeká mistrovství republiky České obce sokolské. Druhá polovina druhé ligy začne o týden později, tedy v sobotu 13. ledna.