Už v pátek jsou na jižní Moravě na programu volné tréninky a kvalifikace. V sobotu se závodníci porvou o postup do finále a v neděli se rozhodne o prvních vítězích sezony.

Na surfech se předvedou i motocyklista Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku nebo závodník WRC a Rally Dakar Martin Prokop. Mezi ženami nebudou na startu chybět ani úřadující šampionka Aneta Šacherová nebo sedminásobná mistryně v závodech vodních skútrů Anya Colleayová z Velké Británie.

Filip Žák (na snímku v červeném dresu) byl se šesti góly nejlepším střelcem Blanska v této sezoně.
Celá republika byla proti Blansku, problémy začaly po odchodu Merty, říká Žák

Program
pátek: tréninky od 9.35, kvalifikace od 12.55
sobota: začátek v 9.05, rozjížďky od 9.45 do 16.50
neděle: začátek v 9.15, finále od 12.55, ceremoniál v 17.25
Více zde.

O exhibiční program se pak postará paracentrum Fenix, které pomáhá v rekonvalescenci lidem s poškozením páteře. Mezi klienty patří také úspěšní sportovci, kteří v sobotu představí curling. V neděli pak přijde na řadu sportovní disciplína boccia, v níž se boskovický rodák Kamil Vašíček zúčastnil v roce 2016 paralympijských her v Riu.

Světový pohár v motorovém surfování vznikl v České republice v roce 2013 a od té doby se rozšířil do všech koutů světa. Závodní série vystupuje pod hlavičkou Mezinárodní federace vodního sportu, jež je rovněž člen Mezinárodního olympijského výboru. Naposledy v roce 2019 se nejlepší jezdci světa ukázali i na Brněnské přehradě.

Letošní seriál světového poháru pokračuje příští týden v Belgii a poté v Rusku, Itálii a na závěr v Kolumbii.