Klub vodních sportů Jedovnice zve na 39. ročník závodů motorových člunů, pořádaný v Jedovnicích letos netradičně v jarním termínu 23.- 24.5. 2009.

Na hladině rybníka Olšovec se bude závodit ve čtyřech kategoriích. OSY-400, O-700 a FR-1000 pojedou závod Mistrovství Evropy a O-350 mezinárodní závod. Jedovničtí piloti se na startu objeví ve dvou závodních třídách.

„V OSY-400 Petr Souček a Marcel Haase, který v minulém roce v konečném zúčtování celého evropského seriálu OSY400 obsadil pěkné sedmé místo, a v O-350 pojede svůj první závod Michal Sedlák,“ láká diváky předseda jedovnického klubu Jedovnice Marcel Čopák.

Závodu se zúčastní i další Češi. „Za všechny uvedu legendu českého vodního motorismu Brňáka Jiřího Maška, který získal v minulé sezoně v kategorii O-700 krásné třetí místo a letos se pokusí dosáhnout na titul mistra Evropy,“ pokračuje Čopák.

Díky jarnímu termínu očekávají pořadatelé účast celé evropské špičky a velké množství člunů. „Při závodech není nouze o adrenalinové situace při předjíždění a kolizích v rychlostech přesahujících dvousetkilometrovou hranici,“ dodává Čopák. Diváci se budou moci dostat i do depa a zblízka si prohlédnout rychlé stroje.

Časový plán.