Mezi soutěžící se zapojí i šest Boskovických. „Šanci na medaile určitě máme. Ale nechci tipovat a zakřiknout to. Velkou roli hraje dost často také štěstí,“ řekl ředitel turnaje Bohumil Feruga, jenž na šampionátu nastoupí za domácí tým.

Akce podobného rozměru se v Boskovicích koná vůbec poprvé. Pořádá ji BHK Orel Boskovice, Dům dětí a mládeže v Boskovicích a Unie hráčů stolního hokeje.

„Letos slavíme dvacet let stolního hokeje v Boskovicích. Jsme tak rádi, že se nám podařilo získat pořadatelství mistrovství republiky. Uděláme vše pro to, aby se k nám stolní hokejisté vždy rádi vraceli,“ dodal Feruga

Na dvaatřicáté mistrovství republiky ve šprtci se na turnajích Českého poháru v této sezoně kvalifikovalo šest nejlepších mladších žáků, osm starších, osm juniorů, stejný počet žen a dvaatřicet mužů. V každé kategorii je připraven jeden náhradník.

Za boskovický klub stolního hokeje nastoupí mezi mladšími žáky Jan Feruga. Za starší pak Vojtěch David. O medaile se popere také kvarteto boskovických mužů. Bývalý žákovský mistr republiky Vít Vondál, juniorský mistr republiky Michal Odehnal a Jakub David s Bohumilem Ferugou.

MČR v billiard-hockey

so 26. 11., Boskovice, Zámecký skleník
9.00 – 9.45 – prezentace
9.45 – 10.00 – rozlosování turnaje
10.00 – 10.15 – slavnostní zahájení
10.15 – 17.00 – turnaj MČR
17.00 – 18.00 – slavnostní vyhlášení výsledků, předání pohárů a cen nejlepším