Okresní běžecká liga je otevřená všem rekreačním i závodním běžcům bez rozdílu věku. Jedinou podmínkou je, že jejich tým nebo bydliště musí být z Blanenska, do hodnocení se nepočítá, pokud závodí například běžec z Blanska za brněnský tým.

Oproti loňsku přibyly do termínové listiny tři nové závody. V Adamově, Okrouhlé a v Boskovicích. „Je to tradiční adamovský Běh na Nový hrad, pak závod v Okrouhlé a v Boskovicích. V Boskovicích to bude první ročník, tam běžecký závod chyběl, no a Okrouhlá je součást Brněnského běžeckého poháru a poběží se podruhé. Pořadatelé zvládli jeho premiéru skvěle, jsme rádi, že tento závod můžeme také zařadit do Okresní běžecké ligy,“ popisuje Daněk.

Do konečného pořadí se ze sedmadvaceti závodů počítá šestnáct nejlepších. Pro běžce jsou připraveny mužské, ženské, juniorské i veteránské kategorie.

Sportovci se můžou těšit na tratě v různých terénech a různých délkách. „V seriálu jsou krátké běhy do vrchu i maratón. Nejkratší je 4,2 kilometru dlouhá trať Hraběnka cupu ze Sloupu do Petrovic i třiačtyřice­tikilometrová etapa Moravského ultramaratonu v Lomnici,“ vypočítává Milan Daněk.

Seriál začíná v pátek v jedenáct dopoledne v Ráječku a pokračuje Během na Nový hrad o měsíc později. Vítězství bude letos obhajovat triatlonista Jan Křenek z Bořitova.