Nezastavil se. Jednou oběhl náměstí a pokračoval ve výklusu. Zpět se vrátil až dobře za půl hodiny. Přesně takhle si bulharský běžec Ivan Čotov vychutnal víkendový Půlmaraton Moravským Krasem. Vyhrál zde už celkově počtvrté. Tentokrát však v průměrném čase 01:10:53 h.

Druhý za Čotovem doběhl Jiří Čivrný s půlminutovou ztrátou. „Myslím, že Čotov se dal dnes porazit. Sice se utrhl už na třetím kilometru, ale náskok neměl nijak velký. Jenže pak na osmnáctém kilometru zabral a v místech, kde trať šla do kopce, mi definitivně utekl,“ řekl Čivrný, který běhá pouze rekreačně.

Při absenci loňského vítěze Daniela Orálka a slovenského vytrvalce Jána Križáka byl Čotov jednoznačným favoritem. Kromě Čivrného s ním dokázal držet krok už pouze Miloš Smrčka. Ten se v průběhu závodu zranil a musel odstoupit. Závodníky od počátku provázel na trati drobný déšť, který však osvěžil vzduch a většině z nich nevadil. „Déšť mi vůbec nevadil. Spíš naopak. Bylo to takové osvěžení. Běželo se mi super, navíc jsem předběhl i svého šéfa,“ pochvaloval si jednadvacetikilometrový závod Robert Šamonil.

Celkově obsadil desátou příčku a byl z okresních běžců nejlepší. Mezi ženami si nejlépe vedla Miroslava Petronjuková z Prahy, která dokončila jako jednadvacátá. „Moc krásná trať. Pro mě byl půlmaraton premiérou. Normálně běhám desítku nebo patnáctku. S výsledným časem jsem spokojená. Za odměnu si dám dobrou večeři,“ smála se v cíli dvacetiletá běžkyně. Půlmaraton zpestřil exhibiční závod koloběžkářů, kteří vyrazili s předstihem před běžci. Na dvou nebo čtyřkilometrový okruh se tradičně v lidovém běhu vydali i rodiče s dětmi a rekreační běžci.

Půlmaraton Moravským Krasem, 14. ročník, 21,1 km
1. ČOTOV Ivan 01:10:53; 2. ČIVRNÝ Jiří 01:11:23; 3. RAZÝM Mikuláš 01:12:34; 4. PREŠNAJDER Peter 01:12:50; 5. PETRONJUK Viktor 01:16:30; 6. KACÍŘ Vlastimil 01:16:37; 7. MARTÍNEK Filip 01:16:45; 8. KADLEC Miroslav 01:18:04; 9. BIELČÍK Petr 01:18:28; 10. ŠAMONIL Robert 01:21:10 … 21. PETRONJUKOVÁ Myroslava 01:25:51 … 33. BAREŠOVÁ Milada 01:28:22 …