Byly tratě v Blansku hodně těžké?

Určitě byly o hodně jiné než v Igualadě, kde se jezdilo na umělých překážkách. Tady se závodilo v lese. Každý trestný bod rozhodoval. Bylo to dramatické až do posledních vteřin. Viděl jsem, jak Vašek Kolář jede přede mnou. Na konci to byly nervy. Věděl jsem, že musím poslední sekci zvládnout bez chyby, pokud mám obhájit titul. Teď jsem šťastný, že jsem vyhrál. Spadlo to ze mě.

Velké diskuze mezi jezdci vyvolalo anulování výsledků první sekce. Bylo to poté, co se pod vámi propadly klády. Rozhodli podle vás pořadatelé správně?

Nájezd z klád byl vytvořený uměle. Nebyla to úplně přírodní překážka. Když klády ruply a já šlápl na zem, hned jsem to u rozhodčích reklamoval. Po konzultaci s prezidentem Mezinárodní biketrialové federace panem Hiranem se pořadatelé rozhodli výsledky první sekce elitním závodníkům anulovat. Druhou možností bylo, že pojedou všichni znovu a klády se odstraní.

Byl to pro vás nejtěžší titul v kariéře?

Byl to jeden z nejtěžších. Stál mě spoustu energie a nervů. Závody byly velmi náročné na psychiku. Jednotlivé sekce totiž byly velmi dlouhé a závod se vyvíjel velmi dramaticky. Jak už jsem říkal, rozhodoval každý bod a vlastně až do poslední překážky nebylo jasné, kdo vyhraje.

Je vám už dvatřicet let. Pojedete v elitní kategorii na mistrovství světa i příští rok?

To teď vůbec neřeším. Jsem rád, že se mi povedlo obhájit titul mistra světa. Co bude dál, se uvidí.

Vidíte ve Vaškovi Kolářovi svého nástupce?

Vašek je závodník, který bude určitě vyhrávat velké závody. Ještě se potřebuje učit, ale je to velmi dobrý jezdec s velkou budoucností.