Jiří OšlejšekZdroj: archiv DeníkuJIŘÍ OŠLEJŠEK
Atletika, AK ASK Blansko,
vedoucí oddílu
1. Všem sportovcům, kteří celý rok poctivě trénovali bez ohledu na to, jestli se jim zrovna dařilo nebo ne.
2. Nejvíc asi časů Pavly Štoudkové na 800 m (12:12,66), Leony Marečkové na 400 m (56,56) a jejich titulů na mistrovství České republiky. Dále pak výkonů trojice mladších žákyň – Veronika Jakusidisová, Dominika Bezdíčková a Adéla Jánošíková – na finále mistrovství Moravy a Slezska družstev.
3. Toho by bylo asi víc, ale za atlety rozhodně Bára Špotáková a oštěpaři Honzy Železného.

Jiří CrhaZdroj: archiv Deníku
JIŘÍ CRHA
Fotbal, FK Blansko
předseda klubu
1. Sportovců z Blanenska, kteří si zaslouží ocenění je víc. Ale pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak Vaška Koláře, několikanásobného mistra světa v biketrialu, a nemohu také nevzpomenout paralympijské reprezentanty Kamila Vašíčka (sportovní disciplína Boccia) a Ivo Koblasu, vicemistra světa v cyklistice.
2. Zde opustím hranice okresu Blansko a vzpomenu na vynikající výkony hokejistů Komety Brno, které vedly k zisku dvanáctého titulu. Těší mě, že k zisku titulu přispěl i osmnáctiletý Filip Král z Blanska.
3. Radost mi dělaly především tenisové reprezentantky. Karolína Plíšková byla dokonce světovou jedničkou. Největší radost mi udělala Petra Kvitová, která se dokázala po těžkém zranění a všem, co prožila, vrátit na tenisové kurty.

Ivo KučeraZdroj: archiv Deníku
IVO KUČERA
Baseball, Olympia Blansko, trenér
1. Michaele Hrubé za mistrovství Evropy juniorů a mistrovství světa v Londýně a Vaškovi Kolářovi za mistrovství světa ve Španělsku.
2. Kategorie U10 a třetího místa na Supercupu.
3. Gabriela Koukalová, biatlonistka a Adam Ondra, sportovní lezec.

JOSEF VRBAJosef VrbaZdroj: archiv Deníku
OS ČUS Blansko,
předseda
1. Jedniček bych dal celkem dost, ať už lidem za organizaci významných sportovních akcí, tak i sportovcům za dosažené výsledky. Určitě si nevzpomenu na všechny, ale z organizátorů by ode mne dostali jedničku pořadatelé mistrovství republiky v sálové cyklistice v Letovicích, organizátoři Světového poháru družstev v kuželkách v Blansku. A pokud jde o sportovce a jejich výsledky, tak určitě Janu Koudelkovi a Ondřeji Paděrovi, kteří se významnou měrou podíleli na zisku titulu mistrů světa v malé kopané v Tunisku, otci a synovi Hrdličkovým za titul mistrů republiky a vítězství v Českém poháru v kolové, Miloši Bayerovi v triatlonech a Leoně Marečkové za titul mistryně republiky dorostu v běhu na 400 metrů. A omlouvám se těm, na které jsem pro nedostatek místa neuvedl.
2. V první řadě bych musel zopakovat sportovce, které jsem uvedl v předchozí odpovědi. Jejich výsledky jsou vynikající. Osobně si ale nejvíc cením výsledků družstev mladšího a hlavně staršího dorostu FK Blansko. Jejich výsledky i postavení v tabulce jsou dokladem poctivé a mravenčí práce nejenom samotných hráčů, ale i jejich trenérů a vedoucích. Ty dokládají, že i v malých, skromných podmínkách při správném vedení se dá docílit vynikajících výsledků.
3. Radost z výsledků českých sportovců a týmů jsem v tomto roce měl vícekrát. Potěšili mě atleti na mistrovství světa, reprezentace v malé kopané výkony i výsledkem na mistrovství světa. Největší radost a hrdost na to, že jsem Čech ve mně vyvolávají nejenom výsledky, ale i chování, vystupování a jednání zimní „obojživelnice“ Ester Ledecké. Přeji jí, aby ji to vydrželo.

Milan EvčíkZdroj: archiv DeníkuMILAN ŠEVČÍK
basketbal, BK Blansko,
předseda klubu
1. Jedničku s hvězdičkou bych dal dvojici blanenských basketbalistek Klárce Stloukalové a Adélce Šmerdové (nyní hráčky SŠMH Brno), které byly nominované do družstva reprezentující Jihomoravský kraj na Olympiádu dětí a mládeže, kde získaly stříbrné medaile.
2. Skvělým klubovým výkonem roku 2017 byla pro mne stabilizace Basketbalového klubu Blansko zásluhou obětavé práce trenérů a funkcionářů. Na dobrých výsledcích se podílely hráčky všech týmů a také rodiče nejmenších.
3. Potěšil Václav Kolář, blanenský závodník, který potvrdil pozici nejlepšího biketrialisty planety. Na šampionátu ve Španělsku obhájil titul mistra světa v nejprestižnější kategorii Elite. V katalánském městečku Pujalt získal už svůj devátý světový titul, z toho čtvrtý mezi dospělými.

TOMÁŠ SRNSKÝTomáš SrnskýZdroj: archiv Deníku
Futsal, PRO-STATIC Blansko, vedoucí klubu
1. Výbornou bych udělil Vaškovi Kolářovi, za jeho takřka neomylnost, s níž si vyjel další titul mistra světa mezi dospělými.
2. Velký výkon předvedl náš národní tým na mistroství světa v malé kopané, byl to opravdu mimořádný počin, který by neměl zapadnout.
3. Nejvíce radosti podle mne rozdává Ester Ledecká, výjimečné výkony na snowboardu začíná doplňovat také lyžováním. Tato obojživelnost z ní dělá něco mimořádného.