V normální hrací době český celek se čtyřmi Jihomoravany v sestavě dvakrát vedl a Maďaři pokaždé srovnali. Podruhé v poslední minutě. Pokutové kopy však patřily domácím reprezentantům. Zatímco první maďarská střela mířila vysoko nad branku a druhá do tyče, Daniel Kasal a po něm Břetislav Tvrzník bezpečně proměnili.
Pak mohla propuknout bezprostřední česká radost. „Čekali jsme obtížný zápas, který rozhodly penalty. Škoda že jsme do nich utkání nechali dojít, šancí jsme měli dost, ale myslím, že jsme se dostali dál spravedlivě,“ prohlásil český trenér Zdeněk Parůžek.

Po suverénním vítězství v základní skupině B prožili čeští reprezentanti neskutečné drama, které dotáhli k postupu do semifinále. „Nervy to byly obrovské. Když jsme dali na 2:1, vešel jsem na hřiště a dostal jsem žlutou kartu. Byly to neskutečné nervy až do konce,“ oddechl si český kapitán Lukáš Haspra.

Právě ten se výrazně podílel na úvodní brance utkání, když v šestnácté minutě napálil míč, který tečoval za záda maďarského gólmana Adam Širůček. „S Lukášem Hasprou jsme se na sebe dívali, byl to totální oční kontakt. Měl jsem štěstí při zakončování,“ pousmál se blanenský forvard.

Maďaři prolomili českou defenzivu až ve 38. minutě, když se nečekanou střelou prosadil Richard Gregus. Krátce předtím odkulhal ze hřiště domácí kapitán Haspra, který se nešťastně srazil se spoluhráčem Kasalem. „V semifinále budu hrát. Uděláme na hotelu všechno pro to, abych byl fit. Budeme zase bojovat jako jeden tým a jdeme si za svým snem,“ vzkázal mostecký zadák.

Ve 45. minutě poslal domácí výběr do vedení opět Širůček, při jeho střele skvěle clonil kolínský zadák Stanislav Rosendorf. „Je neuvěřitelný pocit vědět, že postupujeme do semifinále díky dvěma brankám, které jsem vstřelil. V zápase jsme moc šancí neměli na vstřelení gólů a cením si toho, že mě tam padlo, do čeho jsem kopl, měl jsem snad jen dvě až tři střely na bránu,“ radoval se Širůček.

Do penaltového rozuzlení poslal ovšem duel v poslední minutě Kristian Viza. „Maďaři nás ničím nepřekvapili. Hráli, co jsme očekávali, z bloku chodili do brejků, hráli dlouhé balony na hrušku. To jsme si pohlídali. Škoda, že jsme dostali na 2:2, ale vyhráli jsme penalty a jdeme dál,“ podotkl Haspra.

Český tým přestřílel Maďarsko 30:20, ovšem branek dal v normální hrací době stejně. „Maďarská obrana hraje velice dobře, všichni byli zalezlí, hráli zodpovědně. Musíme pořád dál makat a na dalšího soupeře jít zase naplno,“ burcoval před semifinále Kasal.

V neděli hodinu po poledni se český tým do boje o zlato pustí proti Itálii, která na penalty vyřadila Senegal. „Čtvrtfinále je jeden z nejtěžších zápasů v turnaji, kluci to měli asi trošku v hlavách, teď z nich nervozita spadne. Jedeme o medaile, není o čem přemýšlet,“ doplnil Parůžek.

Maďarsko – Česká republika 2:2 (0:1), pokutové kopy 0:2
Branky: 38. Gregus, 50. Viza - 16. Širůček, 45. Širůček, rozhodující penalta Kasal. ŽK: Egeto – Haspra, Moučka, Jelínek, Širůček.
Sestava ČR: Václav Šlégr (Michal Šmerda) - Lukáš Haspra (38. Petr Hulinský), Stanislav Rosendorf, František Liška, Daniel Kasal, Adam Širůček - Břetislav Tvrzník, Tomáš Mařík, Dominik Fejl (46. Dominik Šmerda), Tomáš Jelínek, Dominik Moučka – David Lošťák.

Další čtvrtfinále mistrovství světa:
Rusko – Kolumbie 2:4
Slovensko – Anglie 6:4
Itálie – Senegal 0:0, po pokutových kopech 7:6

Program závěrečného dne šampionátu:
10.00: semifinále Kolumbie – Slovensko
13.00: semifinále Česká republika – Itálie
18.00: zápas o 3. místo
20.00: finále