Olympii srazil do kolen hlavně nepovedený začátek, po druhé směně totiž prohrávala 0:6. „Neměli jsme vůbec žádnou šanci. Draci šli brzy do vedení a ve druhé směně jsme se rozsypali v defenzivě. Udělali jsme několik chyb a bylo po zápase,“ posteskl si blanenský trenér Ivo Kučera.

Zatímco v pátečním duelu na hřišti Draků odešlo Blansko s nulou, doma se mu povedlo zaznamenat alespoň čestný úspěch. „Šance byly asi dopředu jasně dané. Pokud se někdo domníval, že se nám soupeře povede výrazně potrápit, tak to asi byla naivní představa. Z porážek nedělám žádnou tragédii. Draci nejsou tým, se kterým bychom se mohli výrazně poměřovat,“ prohlásil kouč Olympie.

Pro obhájce titulu z Brna hrála především zkušenost a kvalita kádru. „Od nás zkušenostmi může konkurovat jenom Pavel Procházka. Pro nás v extralize bude důležité, jak se nám povede adaptovat na kvalitnější úroveň nadhazovačů,“ řekl Kučera.

Blanenský stratég si v úvodních zápasech ověřil, že klíč bude hlavně pevná defenziva. „Musíme pracovat bez chyb. Je potřeba, aby obrana podržela nadhazovače. Ti zas musí držet míče, tam kde mají, aby nás pálkaři soupeře nedostávali pod výraznější tlak. Poté jsme schopni utkání odehrát velice dobře. Když se složíme v uvozovkách polařsky, tak nemáme šanci ostatním konkurovat,“ vysvětlil.

Kouč vítězných Draků Arnošt Nesňal však k soupeři až tak kritický nebyl. Naopak. „Byl jsem rozpačitý, když šel na kopec mladík Kostka, kterého však musím zpětně hodnotit jako nejlepšího z blanenských. Ostatní si však vedli také dobře. Po obou zápasech mohu říct, že pokud se Blansko popere s rychlejšími nadhazovači a dostane se pálkařsky na vyšší úroveň, určitě si na výhry sáhne,“ uvedl Nesňal.

PATRIK EL-TALABÁNI