Už popáté ze sedmi domácích zápasů tak naplnili dvoucifernou normu. Londýnští profesionálové i Brňané mohou závidět. Se šestasedmdesáti góly má PRO-STATIC domácí průměr přes deset gólů.

Přitom začátek zápasu s Brňany napovídal spíše na vyrovnané utkání, které rozhodnou maličkosti. Ještě v desáté minutě svítil na ukazateli skóre stav 0:0. Prvních pět minut to byl urputný boj o každý centimetr, ani jedno mužstvo se nemohlo dostat do vážnější akce. Brankáři byli zaměstnáváni pouze střelami z dálky.

Pak se poprvé osmělili hosté a domácí brankář Zdeněk Veselý se při své divizní premiéře musel několikrát hodně činit, aby udržel čisté konto. „Byl to sice můj první zápas v divizi, ale nervózní jsem nebyl. Kluci poctivě bránili a snad jsem něco i chytil. Myslím si, že jsme podali dobrý kolektivní výkon a zaslouženě vyhráli. Soupeř po prospalém začátku začal trochu hrát a vypracoval si nějaké šance,“ skromně komentoval svůj výkon mladý gólman.

Od desáté minuty se průběh zápasu i skóre začaly měnit. Ovšem skóre narůstalo jen na straně domácích a do konce poločasu hosté inkasovali půltucet gólů. Hlavní roli sehrály osvědčené opory, Vlastimil Bárta a David Bednář, poprvé se do střelecké listiny zapsala také nová posila Martin Švihálek. „Chtěli jsme tady vykopat zákop a nikoho za něj nepustit. Naším záměrem bylo dobře bránit a dostat co nejmíň gólů, ale to se nepovedlo. V Blansku je to těžké, kvalita domácích hráčů je hodně vysoká. Naopak naším problémem je, že starší hráči, kteří vyhráli divizi před třemi lety, už skončili činnost a mladí je prostě nedokážou nahradit. Navíc se ani moc netrénuje a soutěž vlastně jen dohráváme,“ konstatoval vedoucí brněnského Arsenalu Martin Ptáčník.

Ve druhé půli hosté ve snaze utkání alespoň zdramatizovat otevřeli hru, což byla voda na mlýn domácího mužstvu. Nejprve sice snížil Filip Čáp na 6:1, ale pak už úřadovali Blanenští. Během čtyř minut nadělili Arsenalu další čtyři branky, hosté rezignovali a bylo prakticky po zápase. „Vzhledem k naší sestavě jsem počítal se třemi body, ale určitě ne s takovým rozdílem. Oni umějí hrát futsal. Nakonec ale rozhodly naše větší zkušenosti. Dali jsme rychlé góly a hlavně zachytal nám gólman. Sympatické bylo, že Arsenal stále chtěl hrát. Zkoušel i power-play, ale bylo vidět, že na rozdíl třeba od Tanga, ji mladí kluci vyloženě neuměli hrát,“ komentoval výsledek domácí kapitán Vlastimil Bárta.

Výkon domácích i samotný kapitán potvrdili, že cíl pro letošní sezonu, skončit nejhůře do třetího místa, stále trvá. A navíc se jeho tým zase dostal do luxusní pozice. Z celé špice má nejmenší bodové ztráty, a pokud tedy vyhraje dohrávané zápasy a nebude ztrácet v dalších, půjde dokonce do vedení.

Hodně v tomto směru může napovědět tento týden. PRO-STATIC čekají dva zápasy na palubovkách soupeřů. Těžší by měl být páteční souboj s rezervou druholigového Amoru Lazor Vyškov, zatímco se suverénně posledním Remosem Oslavany by i remíza byla překvapením a ztrátou. Ve vyškovské hale ZŠ Purkyňova se bude hrát od 20.00 hodin, výkop sobotního duelu v Oslavanech bude ještě o čtvrt hodiny později.

PRO-STATIC Blansko - Arsenal Brno 13:2
Poločas: 6:0. Branky: 10., 13., 32., 34. a 40. Bárta, 12., 17., 20., 35. a 37. Bednář, 20. Švihálek, 31. Španěl, 33. Schneider - 26. Čáp, 33. Baghdasaryan. Rozhodčí: Šišma, Kolář.
Blansko: Veselý - Bárta, Španěl, Bednář, Schneider, Švihálek.
Arsenal: Nováček - Krejčí, Cvingráf, Prokeš, Čáp, Baghdasaryan, Kolář, Michalec, Šimoník, Cihlář.