Ten už v posledním kole nejvyšší české soutěže zaskočil za zraněného Pavla Loskota. Velkou ránu dostal týden před republikovým šampionátem i mladší pár, když z týmu MO kvůli nemoci vypadl Roman Staněk a po boku Jiřího Hrdličky mladšího nastoupil dvacetiletý Jan Hrdlička.

„Bohužel se některé věci nedají předvídat a onemocnění Romana jsme museli přijmout a zapomenout na boje o titul. Doufám, že jsme si tímto vybrali smůlu na dlouho dopředu, jelikož jsme si věřili na měli pro turnaj ty největší ambice. Snažili jsme se s bratrem odehrát proti podstatně silnějším týmům důstojné zápasy. Jsem velmi rád, že mi vypomohl a vzal tento úkol za svůj velmi zodpovědně, za což mu děkuji," uvedl Jiří Hrdlička.

Do finále mistrovství České republiky pro rok 2021 v sálové cyklistice se probojovaly čtyři nejlepší týmy kolové uplynulé sezony a utkaly se nejen o titul, ale také o body do celkové kvalifikace pro start na mistrovství světa v letošním roce a o účast v seriálu světového poháru v roce 2022.

Boskovický kouč Jan Havlíček.
Má jiný názor než ostatní. Kvalita soutěže jde nahoru, tvrdí Havlíček z Boskovic

Turnaj, kde se hraje systémem každý s každým a první dva týmy poté hraji znovu o zlaté medaile a třetí a čtvrtý tým hrají o bronz, začala lépe zkušenější a starší dvojice SC Svitávky. Zvítězila nad svými mladšími oddílovými kolegy.

Ve druhém zápase proti pozdějším vítězům a mistrům republiky ze Zlína získala SC Svitávka jeden bod za remízu. Poslední skupinový zápas proti Brnu již Svitávka prohrála. Mladší dvojice MO Svitávky v bratrském složení Jiří a Jan Hrdličkovi se nedočkala v základní skupině ani jednoho bodu. Pouze v zápase se Zlínem byly body na dosah, ale i tento zápas nakonec prohráli v poměru 3:4.

Petr Vašíček se před sezonou vrátil do Blanska po dvanácti letech.
Má rád výzvy, proto vzal Blansko v krizi. Třetí liga je teď čistší, říká Vašíček

Oba týmy Svitávky byly nasměrovány k boji o bronzové medaile. Ty zvládl Jiří Hrdlička starší s Pavlem Richterem a otec porazil svoje dva syny v poměru 8:5. Vůbec poprvé se tak stalo, že ze čtyř hráčů na hřišti byli tři hráči z jedné rodiny.

Celý turnaj vyhrál po penaltovém rozstřelu tým Zlína, který v napínavém utkání porazil tým Favoritu Brno. Zlín tak získal titul, ale Brno obhájilo o jediný bod svoje vedení v kvalifikaci a bude reprezentovat Českou republiku na letošním mistrovství světa v německém Stuttgartu.