Do kraje postupuje Základní škola Boskovice, Sušilova, která jako jediná ve finále neprohrála. „V našem okrese v podstatě neexistují mládežnické týmy, proto jsem byl velice překvapen dobrou úrovní hry,“ uvedl Josef Jalový z pořádající jedovnické průmyslovky.

Čtveřici nejsilnějších týmů, která se do jedovnického finále probila z dvacítky přihlášených, utvořily základní školy z Olešnice, z Blanska, Salmové a Erbenové a z boskovické Sušilovy. V turnaji zvítězily Boskovice, které si poradily 1:0 se Základní školou Blansko, Erbenova, 6:0 porazily Olešnici a nevyhrály až v posledním zápase, kdy remizovaly 1:1 se ZŠ Blansko, Salmova. Vítěz postupuje do krajského kola, každá základní škola se ovšem může přihlásit i do kategorie VI. florbalu středních škol a tam bojovat i o mistrovství světa. „Je to letos trochu komplikované, protože asociace vypsala kategorii 6 a ta zahrnuje ročníky 1994 až 1997, takže se můžou zúčastnit i základní školy. Momentálně jsou v prvních středoškolských ročnících žáci ročníku 95, díky tomu se to prolíná a i základní školy se mohou dostat docela vysoko,“ vysvětluje systém Josef Jalový. Republikové finále téhle kategorie pořádá právě jedovnická průmyslovka, díky tomu má její tým zajištěnou účast v něm.

Na druhém místě skončila ve včerejším turnaji Základní škola Blansko, Erbenova, pod vedením zkušeného sportovce Milana Vrány, třetí byla Olešnice. S posledním místem se museli spokojit žáci ze Základní školy Blansko, Salmova, přestože prohráli pouze jednou. „Pro mě je to velké překvapení, Salmovu jsem pasoval do role favorita. Je vidět, že tomu asi nerozumím,“ dodal sebekriticky Jalový.

Do soutěže dívek se zapojilo devět týmů. Bez jediné obdržené