Ťuk. Šikovná přihrávka. Další úder a puk se třepotá v síti. A za chvíli druhý. Klučina drží v ruce miniaturní hokejku a usmívá se. Má proč. Právě vyhrál zápas na mistrovství republiky ve šprtci. Pardon, spisovně se říká ve stolním hokeji. Třicátý domácí šampionát v této oblíbené hře hostil v sobotu blanenský hotel Probe.

Na závěrečný turnaj se probojovalo také osm hráčů z oddílu BHK Orel Boskovice. Michal Odehnal vybojoval mezi juniory mistrovský titul, Jakub David bronz a Bohumil Feruga skončil mezi muži těsně pod stupni vítězů čtvrtý za vítězným Tomášem Vančurou z Prahy. Zlatou medaili si v kategorii žen vybojovala pražská Milada Foltýnová.

Na Blanensko zamířila česká špička ve šprtci vůbec poprvé a hráči z regionu se na mistrovství vůbec neztratili. V turnaji juniorů zasáhla do hry hned čtveřice mladíků z Boskovic. Na titul si nejvíce brousil zuby Jakub David. Ten měl za sebou vynikající sezonu. V Českém poháru byl druhý a v boskovickém dresu nebylo letos lepšího hráče. Jen zlatý sen mu rozcupoval jeho týmový parťák Michal Odehnal, který Davida porazil 2:1 a v celkovém pořadí ho odsunul na třetí příčku. Pak sice ještě jednou remizoval, ale zbývajících pět zápasů vyhrál a bral zlato. „Pro mě samotného je zlatá medaile velkým překvapením. Vůbec jsem to nečekal. V turnaji byl jasným favoritem Jakub David. Bylo to celé ale hodně vyrovnané. Jedna porážka ještě nic neznamenala. Titul jsem pořádně oslavil,“ dodal s úsměvem Odehnal.

V elitní kategorii mužů vkládali Boskovičtí největší naděje do svého nejzkušenějšího hráče Bohumila Ferugy. Mistr Evropy z roku 2003 ze švédského Lundu a dvojnásobný medailista z Mistrovství republiky byl i tentokrát blízko medaile. Turnaj rozehrál skvěle a dostal se až do semifinále, ve kterém však prohrál v prodloužení s Adamem Svobodou z Dobré Vody. Stále však ještě mohl dosáhnout na bronz. Jenže i zápas o třetí místo Feruga prohrál. O gól a skončil čtvrtý.

I tak byl boskovický hráč se svým umístěním spokojený. „Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu čtvrtý, tak bych to bral všema deseti. Ale samozřejmě, že mě to trošku mrzí. Když už je člověk v semifinále, chce na bednu. Možná mi chyběl kousek štěstí,“ zhodnotil své vystoupení na turnaji Feruga.

Mistrovství republiky ve stolním hokeji

30. ročník, Blansko

Ml. žáci: 2. Vojtěch David, … 4. Jan Feruga (oba Boskovice).

Junioři: 1. Michal Odehnal, … 3. Jakub David (oba Boskovice).

Muži: 1. Tomáš Vančura (Praha), 2. Adam Svoboda (Dobrá Voda) 3. Pavel Koloděj (Ostrava), 4. Bohumil Feruga (Boskovice).

Ženy: 1. Milada Foltýnová (Praha).