Jihomoravskou ligu vedou po víkendu už o jedenáct bodů Gullivers Sokol Brno I B, daleko za nimi se odehrává boj o druhé postupové místo. FBO Orel Boskovice má stejně bodů jako Kuřim, ale ta má dva zápasy k dobru. V nedělním turnaji se Boskovičtí v derby postavili proti Adamovu. Tým, který bojuje ve spodní polovině tabulky o udržení soutěže, se v posledních zápasech vyhecoval k výborným výkonům, tři výhry v řadě zvedly hráčům sebevědomí. „Trochu jsme si porovnali sestavu a uvědomili jsme si, že chceme soutěž uchovat," uvedl Lubomír Lukáš z adamovského týmu. Jenže proti jeho týmu stáli nejtěžší soupeři, třetí Boskovice a potom první Gullivers.

Boskovice byly v utkání favoritem a podle toho i začaly. V čase 0:36 otevřel skóre Jan Kšica. Branka jeho spoluhráče uklidnila a Adamov vyrovnal hru. V první třetině měli nakonec Adamovští víc nebezpečných střel na bránu. Jenže tu hlídal orlům pohotový Kapoun.

Druhá třetina začala jako přes kopírák. 56 sekund po začátku se trefil Tomáš Ošlejšek. Pokračoval vyrovnaný souboj, Boskovice na tom byly technicky lépe, Adamov to doháněl bojovností a vyrážel k nebezpečným brejkům. A v nebezpečných situacích ho podržel gólman Marek Nejedlý. Na situaci ze začátku deváté minuty byl ale krátký. Ošlejšek přidal druhou branku a vypadalo to, že si Boskovičtí pohlídají očekávanou výhru. Místo toho se dostal do hry soupeř. Kapoun si nejprve poradil s prudkou střelou, v 11. minutě ho ale parádně propálil Lukáš. Na druhé straně se vyznamenal při tutovce Kšici Nejedlý.

Třetí třetina byla mnohem neklidnější, než by si orli přáli. V čase 3:50 Adamov zaslouženě snížil po trefě Tomáše Knotka a Boskovickým začalo být horko. Po nebezpečných šancích na obou stranách byli blíž ke gólu Adamovští, kteří využívali chyb boskovického týmu. Pět minut před koncem už Adamov riskl hru bez gólmana. Asi setinu sekundy po závěrečné siréně se ještě dokutálel míček do prázdné adamovské brány. Gól už neplatil, ale Boskovičtí uhájili těsnou výhru.

„Kluci spolu hrají dost let a ví, co chtěli. Když je to o jednu branku, tak rozhoduje i štěstí. Boskovice byly možná víc na míčku, ale nemyslím si, že byl nějaký tým lepší. Neodehráli jsme špatné utkání, Boskovice byly šťastnější," zhodnotil utkání střelec první adamovské branky Lukáš.

„Bylo to docela vyrovnané utkání. Nechali jsme se ukolébat a přestali jsme hrát. Adamov se dostával do nebezpečných šancí. Naštěstí náš gólman měl den," doplnil ho boskovický Petr Martínek.

V dalším utkání čekal Boskovice souboj s nepříjemnou Zastávkou, která porazila druhou Kuřim. „Zastávka jde teď nahoru, bude to těžký zápas, musíme se soustředit," varoval před utkáním se čtvrtým týmem boskovický gólman Kapoun. Měl pravdu, výsledek 5:3 vypadá jednoduše, ale rodil se těžce. „Padesát sekund před koncem vyrovnali na 3:3, když hráli v šesti. My jsme vyhráli buly a okamžitě jsme dali gól. Ten poslední už byl do prázdné brány," dodal k dramatickému závěru Martínek.

Adamov měl ještě těžší los. V utkání s prvním týmem byl outsider a prohrál vysoko 1:7. Jedinou branku dával Pavel Krátký. „Pro záchranu děláme maximum, i když to už není v našich rukou. Bude asi rozhodovat zápas s céčkem Bulldogů na posledním turnaji. Já věřím, že ligu udržíme," říká před posledními koly adamovský Lukáš.

Příští turnaje se hrají za dva týdny v sobotu v Dubňanech, kde bude bojovat Adamov, a v neděli v domovské hale boskovického týmu v Letovicích. „23. března hrajeme v domácí letovické hale právě s Kuřimí a může to být klíčové utkání. Ve druhém utkání nastoupíme proti vedoucím Gullivers, zvu všechny na rozhodující zápasy," připojuje pozvánku Petr Martínek.

Jihomoravská liga - muži

TJ Sokol Adamov – FBO Orel Boskovice 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Lukáš, Knotek – Ošlejšek 2, Kšica

TJ Čechie Zastávka – FBO Orel Boskovice 3:5 (1:0,1:3,1:2)

Kšica 2, Ošlejšek, Staněk, Ševčík

EMKOCASE Gullivers Sokol Brno IB – TJ Sokol Adamov 7:1

(1:0,2:0,4:1)

Krátký

Další turnaj

so 22. 3., hala Dubňany (Adamov)

ne 23. 3., hala Letovice (Boskovice)

tabulka jihomoravské ligy mužů

1. Gullivers IB 20 19 0 1 57
2. Florbal Kuřim 22 15 1 6 46
3. FBO Orel Bce 20 15 1 4 46
4. Čechie Zastávka 20 11 1 8 34
5. Slovácko-Dub. 20 11 1 8 34
6. Sokol Lanžhot 20 11 0 9 33
7. Ivanovice na H. 20 9 3 8 30
8. Psycho Brno B 20 8 1 11 25
9. Florbal Sivice 20 7 2 11 23
10. TJ S. Adamov 20 5 1 14 16
11. Ratíškovice 20 4 4 12 16
12. Bulldogs C 20 4 2 14 14
13. Židenice B 22 4 1 17 13