Na florbalové mapě Vyškovska jsou vyznačeny tři města, v nichž hrají v kategorii dospělých celkem čtyři týmy. Přesto podmínky okresního derby splňují jen utkání s jedním obsazení, Ivanovice na Hané versus Slavkov. V dalším z těchto soubojů se o víkendu radovaly z těsné výhry hráči prvně jmenovaného celku.

Ivanovičtí naráží v Jihomoravském přeboru mužů divize I. na vyslance napoleonského města už druhým rokem. Tentokrát proti sobě nastoupili pro obě strany v blízkých Jedovnicích a všichni spřádali plány na úspěch. Úvod stoprocentně vyšel Slavkovu, už ve druhé minutě se zásluhou Moškvana dostali do vedení. To jim ale dlouho nevydrželo, když ivanovický Tvrdý oklamal soupeřovu obranu i brankáře povedenou florbalovou „fintou“ a navíc ještě do první třetiny obrátil vývoj zápasu Dengler. Další část hry lze popsat jako bojovná s velkým množstvích šancí před oběma brankami, ale s mizernou produktivitou. Přesto se v ní jednou radovali Slavkovští, do konce druhé přestávky chyběla jediná minuta, když svůj druhý zápis do střelecké statistiky zaznamenal znovu Moškvan.

Poslední patnáctiminutovka tak slibovala lítý boj a předpoklad se vyplnil, přestože vstříc výhře našláply důrazněji Ivanovice. Největší zásluhu na tom má rychlý Šimek, který se podílel hned na dvou trefách. V pětiminutových intervalech se nejprve trefil přesně k tyči, později potrestal nedůraz v rozehrávce protivníků a připravil gól pro Dočkala. „Po naší chybě odskočili na dvě branky a to už v té fázi zápasu byl problém. Ještě jsme se zmohli na tlak, ale marně,“ uvedl vedoucí slavkovského týmu Jan Šícha. Jeho parta ještě snížila z trestného střílení, které po faulu Tvrdého proměnil Špatný, ale vítězství v poměru 4:3 slavili Ivanovičtí. „Sehráli jsme vyrovnané utkání, ale soupeř více proměňoval své vyložené šance. Škoda, myslím, že zápasu by nejvíce slušela remíza,“ dodal po prohře Šícha.

Druhá strana samozřejmě byla spokojenější a mluvila o cenných třech bodech. „Nebyl to od nás úplně oslnivý výkon, ale zvládli jsme to. Dokázali jsme otočit, a i když jsme Slavkov nějak neválcovali, tři body jsou myslím zasloužené. Jsem rád, že jsme zvládli odvetu ze střetů z léta,“ připomněl dvě přípravné porážky ivanovický vedoucí Milan Myška. Tomu udělalo radost i druhé utkání jeho celku proti VSK VFU Brno, jenž mělo opět přívlastek vítězné díky skóre 4:2. Slavkovští v druhém střetnutí prohráli s favorizovaným Gullivers Brno C vysoko 2:9.