Jak vás napadlo udělat Běh okolo Blanska?

Napadlo to Michala Pekárka, díval se okolo Blanska, kde by se dal udělat běh, a když si vytyčil trasu, vyšla z toho taková pěkná desítka. Všichni ho od toho sice zrazovali, že se nepodaří získat všechny povolení, je potřeba zajistit přeběhy silnic, ale on to nakonec dokázal, zapojená bude i městská policie.

Takže žádná bojovka, oficiální závod…

Přesně tak, oficiální závod se všemi náležitostmi i se zázemím a sprchami ve statku Samsara na Klepačově. Tam je také start a cíl.

Nebylo jednodušší vést trať víc lesem?

Lesem by to samozřejmě bylo mnohem jednodušší na pořádání, ale takhle je to atraktivní tím, že běžci obkrouží Blansko. Trasa vede hlavně po cyklostezkách a chodnících, ale i po lesních pěšinách.

A na závěr narazí do kopce, na kterém stojí Klepačov.

To byl taky trochu záměr, v cíli stačí na odchyt dobíhajících klidně dva lidé, v tom kopci nehrozí, že by doběhla pohromadě nějaká větší skupina, myslím, že ani ti nejrychlejší neproletí cílem tak rychle, že bychom je nestihli.

Jakou čekáte účast?

Snažili jsme se závod propagovat a termín by neměl kolidovat s jinými běhy, ale neděláme si přehnané iluze, je to první ročník. Když přijde sto padesát lidí, budeme rádi, když padesát, tak taky.

Zkoušeli jste trať proběhnout?

Právě že ne, ale ve čtvrtek si to může s námi každý, kdo bude chtít, zkusit. Vybíháme v sedm večer od dílny a Ski servisu Kola Novák v Blansku.

Komu je běh určen?

Je pro všechny i pro veřejnost, je to jedinečná možnost zbavit se tukových zásob nabraných přes Vánoce.