První zápas dvou okresních rivalů skončil v Jedovnicích 4:4, oba týmy se stále drží na špici soutěže, v pátek to byl souboj druhého Blanska se třetími Orly. Na utkání se přišlo podívat okolo čtyřiceti lidí. Od začátku viděli zajímavý souboj, který se vyvíjel lépe pro hosty. Vedli od sedmé minuty. Domácím nevyšly střelecké pokusy Pokoje, Traxla ani Španěla, po chybách v rozehrávce se dostal ke dvěma střelám těsně vedle tyče hostující Keprt.

V 16. minutě Blansko přeci jen srovnalo, Mokrý si naběhl na nahrávku Španěla a napálil míč do sítě. Za dvě minuty vrátil vedení Orlům Paděra střelou o tyč po rozehrávce autu. Vedení hostům dlouho nevydrželo, Pokoj byl sice těsně bráněný, ale před gólmanem Orlů Němcem si udělal prostor a pohotovou střelou z otočky srovnal na 2:2.

Poločas skončil nerozhodně, v tom druhém Blansko odmítlo další remízu. Nejdřív poslal David Bednář trestný kop vysoko nad, pak trefil Ondřej Španěl jen boční síť. Ve druhé minutě už se bývalá opora Kunštátu nemýlila a předvedla to samé, co Pokoj v první půli. Zblízka prostřelil z otočky gólmana Němce a poslal FPO do vedení. V 6. minutě zastavil míč až na brankové čáře domácí brankář Veselý, na druhé straně vyhlavičkoval padající balon z brány Doležel. Pak přišla klíčová dvouminutovka, ve které Blanenští rozhodli. V čase 8:31 zakončil Španěl hlavou krásnou kombinační akci Bednáře s Traxlem.

Za chvilku prošel Španěl středem hřiště a přesnou střelou k tyči zakončil hattrick a zvýšil na 5:2. Na konci desáté minuty našel volného Pokoje a ten přidal šestou trefu, při které zbořil i bránu. „Do druhého poločasu jsme nic neměnili, chtěli jsme hrát pořád stejně. Věděli jsme, že jim v první půlce zachytal gólman, že nemají nikoho zkušeného, a jak budou prohrávat, bude konec," podotkl po zápase domácí kapitán Vlastimil Bárta.

Orli si vzali time out, ale asi jim bylo jasné, že FPO čtyřbrankový náskok těžko ztratí. Přesto to hosté nezabalili a sympaticky se snažili dál o zkorigování stavu. Po faulu Bednáře a odražené střele Keprta zkoušel prostřelit Veselého Gromský, ale mířil nad.

V 15. minutě při tlaku Kotvrdovic vyvezl míč Bednář a předložil tutovku Mokrému, který dal sedmou branku. Na druhé straně mířil těsně vedle Sedlák, za Blansko se ještě zkoušeli prosadit Mokrý a Pokoj s Traxlem, ovšem další gól už nepadl.

Pro hosty dopadlo derby krutým výsledkem, herně přitom rozhodně nezaostávali. „Začali jsme docela dobře, ale oni to hráli jednoduše, mají vysoké hráče, kteří si umí podržet balon. My jsme nezachytávali jejich náběhy a z toho padla většina gólů. Mají výborný tým, a když nám utekli o tři góly, už to bylo těžké. Aspoň jsme si zahráli a nemáme zraněné," hodnotil zápas kotvrdovický Jan Doležel.

Oběma týmům chyběli důležité hráči, Blansko se muselo obejít bez boskovické úderky Koudelka-Paděra. I tak si poradilo, nastřílelo sedm branek, ne náhodou má nejlepší útok soutěže. „Bylo důležité, že jsme dali ve druhém poločase dva nebo tři góly. Oni to pak museli vytáhnout a nám to tam napadalo z brejků. Kotvrdovice ale hrály hlavně v prvním poločase velmi dobře a občas nás i přehrávaly. My s nimi nemůžeme celou dobu běhat, ale zase máme zkušený tým a dokážeme si pohlídat vedení," popsal Španěl.

Dosud vedoucí tým krajského přeboru Oslavany prohrály doma s Líšní 7:2 a na první místo se tak o dva body dostalo Blansko. Kotvrdovice jsou třetí, v pátek večer hostí v jedovnické hale Panama Boys Brno. FPO jede v neděli do posledních Studnic.

Krajský přebor ve futsale

15. kolo

FPO Blansko – Orli BeF Kotvrdovice 7:2 (2:2)

Branky: Španěl Ondřej 3, Pokoj Jiří 2, Mokrý Roman 2 – Šenk Michal, Paděra Pavel

ŽK: Španěl Ondřej, Bednář David- 0

Diváků: 40