Premiérový televizní přímý přenos zažije zbrusu nová soutěž už v neděli 23. srpna. A první zápas obstará pikantní souboj mezi výběry pražského a brněnského svazu. „Těším se, čím víc se start blíží, tím víc přichází i nervozita. Mezi Prahou a Brnem vládne velká rivalita, takže chceme náš svaz co nejlépe reprezentovat," hlásí brněnský trenér Jakub Prokeš.

Půjde o předehrávku čtvrtého kola a bude to historická premiéra stále populárnějšího míčového sportu, který v České republice dosud celostátní dlouhodobou soutěž neměl. „S vedením svazu skládáme výběr, který nechceme stavět jen na jménech, ale hráčích, kteří malý fotbal skutečně pravidelně hrají. Vsadíme spíš na mladé kluky doplněné pár zkušenějšími," líčí Prokeš.

Bude na trenérech, jak postaví konečnou nominaci, stejně jako v Blansku. „Zatím ještě nemáme konkrétní sestavu, ale trenéři už určitě představu mají a postupně doplníme podrobnosti," říká Dolníček.

Otázkou je, jestli za Blansko nastoupí opravdu nejsilnější možná sestava. „Já už jsem dával vědět, že za současných podmínek je pro mě těžko představitelné, že bych za Blansko nastupoval," říká například jeden z tria reprezentantů v družstvu Blanska David Bednář. Dalšími jsou Jan Koudelka a Ondřej Paděra, kteří se podívali i na mistrovství světa a Evropy.

V posledních dvou týdnech na trénincích prověřují Brňané přibližně čtrnáct fotbalistů, z nichž vzejde finální desetičlenná nominace. Výběr Blanenska už má všechny přípravné zápasy za sebou, tréninky zaměřené na přípravu na soutěžní zápas nepořádá.

První kolo začne týden po utkání Prahy s Brnem a zapojí se do něj už všech osm výběrů svazů, které se zúčastní Ligy malého fotbalu. Na pražský tým z renomované Hanspaulské ligy narazí Milovice. „Není to lehký začátek, přece jenom nemáme tak široký výběr hráčů jako Praha nebo Brno, ale rádi bychom v lize skončili do čtvrtého místa, což je reálné," míní manažer milovického výběru Vítězslav Soukal.

Most vstoupí do nové soutěže domácím soubojem s Příbramí. „Jsme malý svaz, nemáme velkou členskou základnu a pro ligu můžeme vybírat tak z pětatřiceti hráčů. Tím nemůžeme konkurovat Brnu či Praze, ale množství chceme nahradit hráčskou kvalitou a srdcem," povídá manažer a kouč mosteckého výběru Vojtěch Benda.

Do Ligy malého fotbalu zasáhnou ještě výběry a Pardubic.

Liga malého fotbalu1. kolo
st 9. 9., 18.05
Blansko – Jihlava (přímý přenos na ČT Sport)
Umělá tráva, Červená zahrada Boskovice