Ve šlágru kola 1. ligy žen se utkalo třetí Blansko s fenomenální Slavií Praha. Té se povedl začátek a po polovině vedla 3:0 a o 128 kuželek. „Hráčky měly možná zbytečně velký respekt. Určitě dokážou zahrát lépe," podotkl předseda KK Blansko Petr Havíř.

Druhá část už patřila Blansku, jenže rozdíl v kuželkách už nedohnalo. „Beru to na sebe, vůbec se mi nedařilo. Kdybych zahrála svůj standard, mohli jsme vyhrát," litovala domácí kapitánka Zdeňka Ševčíková. Slavia si tak odvezla vítězství a pokračuje v boji o další titul. „Pro nás to byl těžký zápas, navíc tým nebyl kompletní. Blanenská kuželna sice patří k těm lehčím, ale každá dráha je jiná a měli jsme problémy, holky málem prohrály," uvedl k utkání předseda KK Slavia Praha Luboš Zelenka.

Blansko je tři kola před koncem čtvrté, dostal se před ně o dva body Zlín, který má zápas navíc. Zbývají utkání v předposledním Jičíně, doma s posledními Spořicemi a nakonec v osmém Duchcově. „Já věřím, že tyhle soupeřky už porazíme a bude z toho to třetí místo, které zaručuje Evropský pohár," doufá Havíř.

O titul si to rozdá Slavia s druhým Valašským Meziříčím. „Rozhodně nemáme nic jistého, bude se rozhodovat v posledních třech kolech. A hlavně Valašské Meziříčí, které je teď díky mladým hráčkám velice perspektivní, je o tři body za námi a má o zápas méně. Poslední sezony už musíme bojovat do posledních kol," říká předseda oddílu, který slavil v ženské extralize sedmnáctkrát titul z osmnácti ročníků, Luboš Zelenka.

Hned po zápase žen nastoupili muži Blanska proti třetím Hořicím ve 2. lize. „My už spíš dohráváme sezonu, chybí nám dva zranění hráči a další je pracovně ve Švédsku, takže to doplňujeme z dorostu. Teď už máme naštěstí jistotu, že nesestoupíme," popsal Havíř. Jeho tým nakonec prohrál 3:5 a tři kola před koncem je v tabulce sedmý. V příštím kole hrají kuželkáři v první Olomouci.

1. liga ženy

KK Blansko – KK Slavia Praha 3:5 3321–3358 (14:10)

2. liga muži

KK Blansko – SKK Hořice 3:5 3364 – 3382 (10:14)