V tabulce se blanenský tým drží na čtvrtém místě. Muži měli ve třetí lize výhodu domácího prostředí, ze které vytěžili bod za remízu s favorizovaným Znojmem. Předtím však nestačili na lídra soutěže Moravskou Slávii Brno a jsou osmí. "Před utkáním se Znojmem bych remízu bral všema deseti, vzhledem k vývoji utkání je to pro nás ale ztrát. Velkým příslibem do dalších kol jsou pro mě výkony Milana Hégra, který zahrál výborně. Jsem také rád, že ke všem zápasům přistoupil zodpovědně Luboš Dudík a proti nejlepším hráčům soutěže ani jednou nezaváhal,“ řekl trenér blanenského družstva mužů Josef Kvíčala.

Důležitá utkání v boji o play off zvládla blanenská děvčata na výbornou. V sobotu v první lize nejprve jasně vyhrála v Mostě, v neděli si pak poradila se Slavojem Praha B. Opět nezklamala Jirůšková, která neprohrála jediné utkání a s Ševčíkovou vyhrály také obě čtyřhry. K Jirůškové se tentokrát přidala skvělým výkonem Ševčíková. Blansko se po víkendu drží na čtvrté příčce.

Těžký vstup do druhé poloviny soutěže měli hráči blanenského áčka. V sobotu hostili lídra soutěže Brno, v neděli pak druhé Znojmo. Blansko však bylo favoritům důstojným soupeřem. K výtečně hrajícímu Dudíkovi se připojil i Hégr, který domácí posílil v zimním přestupním termínu a Blansko vydolovalo nakonec alespoň se Znojmem cenný bod.

V utkání s Moravskou Slávií odskočili hosté v úvodu na rozdíl dvou bodů, ale Blansko odpovědělo třemi výhrami v řadě a srovnalo krok. Za stavu 8:7 pro Blansko prohrál zřejmě klíčové utkání Mikula, když v pěti setech nestačil na Kolůcha. Flíbor proti Hégrovi a Fábo proti Kvíčalovi již nezaváhali a získali pro Brno těsné vítězství.

Jestli se v sobotu v Blansku odehrálo drama, tak v neděli to byl hororový thriller. Domácí nezachytili začátek a po čtyřhrách prohrávali 0:2. V úvodním kole se chytili a otočili stav utkání na 4:2. Jenže Znojmo odpovědělo stejným způsobem a srovnalo. Následující dvě výhry Dudíka a jedna Hégra s Mikulou dostaly Blansko do nadějného vedení 9:6. Desátý vítězný bod už domácí získat nedokázali. V tabulce patří Blansku osmá příčka.

I.liga ženy
Baník Most – ČKD Blansko 3:7. Body: Jirůšková 3,5 Ševčíková 2,5 Smejkalová 1
Slavoj Praha B – ČKD Blansko 4:6, Body: Jirůšková 3,5 Ševčíková 2,5

3. liga muži

ČKD Blansko – MS Brno C 8:10, Body: Dudík 4 Hégr 2,5 Kvíčala 1 Mikula 0,5
ČKD Blansko – TTC Znojmo 9:9, Body: Dudík 4 Mikula 2 Hégr 2 Kvíčala 1

KSI

Hlubočany – ČKD Blansko B 9:9
Moravské Prusy – ČKD Blansko B 12:6

KSII

ČKD Blansko C – Holásky 14:4
ČKD Blansko C – Oltec Brno 1:17

PAVEL VORÁČ