Hosté se po dvou výhrách nad Technikou Brno usadili v čele tabulky nadstavbové části a přijeli do Blanska potvrdit dobrou formu. „Na utkání v Blansku se vždycky těšíme. I když třeba prohrajeme, tak je to vždycky nervák až do konce a jsou to velmi vyrovnané zápasy, což nakonec ukázal i dnešní zápas,“ přemítal pražský kouč Štěpán Hasal.

Olympia vstoupila do utkání odhodlaná napravit dojem z nepovedených utkání s třebíčskými Nuclears. Na kopec se za domácí postavil Jakub Kostka a za SaBaT začal nadhazovat Jiří Vavruša. Oba nadhazovači předváděli výborné výkony a nedovolili pálkařům se výrazněji prosadit. „Cítil jsem se dobře, sedl mi soupeř a deset směn jsem odházel poprvé v životě,“ okomentoval svůj výkon blanenský nadhazovač Kostka, který na kopci vydržel celý zápas.

Hra velmi rychle plynula a směna za směnou končila bez doběhu. Olympia měla větší úspěšnost na pálce, body ale nezískávala. „V osmé směně jsme měli šanci skórovat po chybě hostujícího catchera, bohužel náš běžec trochu zaspal. Možná by se pak zápas vyvíjel jinak,“ řekl k vývoji utkání domácí trenér Ivo Kučera.

To nejdůležitější si oba celky nechaly až na konec utkání. V deváté směně se nejprve prosadili hosté, když po chybě v poli obsadili první a třetí metu. Z té se jim podařilo otevřít skóre jedním doběhem. Olympia se dostala pod tlak a v poslední směně musela bodovat, což se jí po dobře zahrané ulívce povedlo a utkání dospělo do tie-breaku.

V něm se povedlo SaBaTu opět jednou skórovat, na což už domácí nenašli odpověď. „Utkání jsme si prohráli sami. I přes větší úspěšnost na pálce se nám nepovedlo v utkání více bodovat. Závěr byl už tak trochu loterie a naši pálkaři nejsou tak zkušení, aby to zvládli v náš prospěch,“ zhodnotil zklamaný Kučera.

Hosté si připsali třetí výhru v řadě a pomalu směřují k účasti v dalším ročníku extraligy. „Vyhrál šťastnější tým, Blansko má výborné družstvo a rozhodně není jednoduché je porážet. Věřil jsem, že když do tie-breaku nasadíme closera Matěje Hejtmánka, tak že zápas zavře. A to se povedlo.

Naopak v utkání v Praze včera Blansko směřovalo k důležitému vítězství 6:2, kvůli počasí se zápas ovšem nedohrál. „Pokud bychom prohráli, bylo by pro nás každé další utkání v podstatě existenční,“ řeklKučera.

TOMÁŠ SRNSKÝ