„Po čtyřech letech se slavnostní vyhlášení přesunulo na kuželnu TJ ČKD. I podle prvních ohlasů bych řekl, že se akce povedla, určitě patřila k těm nejlepším,“ uvedl bezprostředně po ocenění sportovců předseda Sportovní komise města Blanska Michal Souček.

Nejlepší sportovci Města Blanska za rok 2009

Václav Kolář z klubu cyklotrialu AMK Blansko

Zuzana Musilová z oddílu kuželek TJ ČKD Blansko

Martin Kakáč z klubu cyklotrialu AMK Blansko

Robert Šamonil z extrém týmu Horizont Kola Novák Blansko

Marie Jirůšková z oddílu stolního tenisu TJ ČKD Blansko

Anna Formánkové z oddílu plavání ASK Blansko

Antonín Štraitovi z oddílu kuželky – tělesně postižení TJ ČKD Blansko

Jan Sedlákovi z oddílu kopané FK APOS Blansko

Jana Sotákové z oddílu atletiky ASK Blansko

Karel Pařilovi z Klubu kuželkářů zdravotně postižených Dolní Lhota

Sportovní kolektiv Města Blansko za rok 2009

Oddíl stolního tenis – ženy TJ ČKD Blansko

Oddíl kuželek – ženy TJ ČKD Blansko

Oddíl kopané – starší žáci FK Apos Blansko

Trenérská osobnost Města Blansko za rok 2009

Radim Kakáč z klubu cyklotrialu AMK Blansko

Jiří Pokoj z oddílu kopané FK APOS Blansko

Antonín Veselý z oddílu ledního hokeje HC Blansko

Mladé úspěšné sportovce, kteří v posledních letech nechybí v žádné anketě, atletku Janu Sotákovou a biketrialistu Václava Koláře doplnili v nejlepší desítce Kolářův týmový kolega Martin Kakáč, fotbalista Jan Sedlák, plavkyně Anna Formánková, stolní tenistka Marie Jirůšková, vytrvalec a dobrodruh Robert Šamonil, kuželkářka Zuzana Musilová i úspěšní kuželkáři kategorie zdravotně postižených Karel Pařil a Antonín Štrait. „Poslední dvě sezony jsou moje nejlepší,“ potvrdil oprávněnost nominace vicemistr republiky. Jeho ocenění přispívá i k propagaci kuželkářského sportu, který někdy zůstává ve stínu masovějších odvětví. „Vemte si, že jenom v Blansku hraje kuželky na tři sta lidí,“ připomíná Štrajt.

Překvapený byl ze svého ocenění blanenský vytrvalec a dobrodruh Robert Šamonil. „Nečekal jsem, že se dostanu mezi desítku nejlepších. Letos jsem žádný mimořádný výkon nepředvedl, když nepočítám nevydařenou cestu na Kilimandžáro,“ popisuje skromně Šamonil, jehož letošní cyklistický výlet do Afriky skončil předčasně po sražení kamiónem v Súdánu.

Břišní tance i ukázky kuželkářů

Zpestřením předávání cen byla vystoupení mladých tanečnic i ukázky kuželkářského umění oceněných sportovců. Někteří z nich si ve svých hodech počínali naprosto suverénně a sklidili zasloužený potlesk. „Z desítky oceněných jednotlivců se nedostavila pouze kuželkářka Zuzana Musilová, která musela kvůli školním povinnostem zůstat v Praze,“ dodal k představení nejlepších sportovců, které každoročně vybírá Sportovní komise města Blanska se zástupci sportovních klubů, Michal Souček.

Nejlepšími sportovními kolektivy vyhlásili pořadatelé stolní tenistky TJ ČKD Blansko, kuželkářky TJ ČKD Blansko a tým starších žáků FK Apos Blansko. Jejich trenér Jiří Pokoj se stal také spolu s trenérem biketrialistů Radimem Kakáčem a mládežnickým hokejovým koučem Antonínem Veselým trenérskou osobností Města Blanska roku 2009.

Ceremoniálu se zúčastnili i okresní a krajští politici. „Nelehkým úkolem nás radních je podpora sportu. A toto se děje na úrovni kraje i okresu,“ zakončil pro některé sportovní funkcionáře možná překvapivým prohlášením krajský radní Ivo Polák. Potom skončila formální část akce a osazenstvo se přesunulo na očekávaný raut.