Ty ale letos v závěru překvapili Zdeněk Zálešák s Luďkem Rychlovským, kteří vyrovnali rekord turnaje a vítězstvím si zajistili postup na Mistrovství České republiky dvojic. Z postupu se mohou radovat také domácí Lenka Kalová se Zdeňkovou Ševčíkovou, které vyhrály mezi ženami. „Je to obrovské překvapení, ze kterého máme neuvěřitelnou radost. Počítali jsme s dobrým umístěním, ale ve výhru jsme opravdu nedoufali. Hráli jsme až po klucích ze Slavie, takže když jsme se jim bodově blížili, byl to nápor na psychiku. Nakonec jsme to ale ustáli,“ přiblížil pocity vítězů Zálešák.

Šestý ročník kuželkářského turnaje byl zahájen již na konci prosince a skončil teprve v neděli. Každý účastník během něj musel ke kuželkám vyslat celkem sto dvacet hodů. Těší se obrovské oblibě, což dokládají i počty závodníků. Letos se na něj přihlásilo celkem padesát osm registrovaných dvojic a dvacet devět dvojic rekreačních. Celá řada hráčů se do něj navíc přihlašuje opakovaně a mezi tyto skalní příznivce patří i Milan, který i letos dělal pro svojí další výhru ve dvojicích, co mohl. Díky 612 shozeným kuželkám zvítězil mezi jednotlivci a v jeho prospěch mluvily i výsledky z minulých let. Milan byl totiž spoludržitelem dosavadního rekordu dvojic z roku 2009. Jenže právě tento rekord o hodnotě 1195 kuželek byl vítěznou dvojicí letos dorovnán. „Bylo to takové překvapení na závěr. Myslím, že ani vítězové, ani poražení s tím už nepočítali. Trochu zklamaní možná budou i Slováci Tomka s Marčekem, kteří skončili třetí o jednu jedinou kuželku,“ řekl hlavní organizátor turnaje Milan Hlavinka, který si s Ondřejem Němcem vyházel šestou příčku, tedy nejlepší umístění domácích registrovaných dvojic.

Slovák Tomka byl největší hvězdou turnaje. Hraje totiž za Šport Podbrezovou, kuželkářskou obdobu FC Barcelony. Tedy klubu, který pravidelně obsazuje nejvyšší příčky evropských i světových pohárů. On i jeho kolega již ale měli v nohách druhý turnaj v Jihlavě a na jejich výkonu se zřejmě podepsala únava. „Myslím, že letošní ročník se opravdu vydařil. Kromě bezproblémového průběhu mám radost hlavně z výhry a postupu domácích kuželkářek. Předvedly skvělé výkony,“ zhodnotil letošní ročník Hlavinka. (bac)

Memoriál J. Habřiny, Blansko

Pořadí registrovaných dvojic:
Zálešák Zdeněk – Rychlovský Luděk 1195
Milan Miroslav – Palian Pavel 1164
Tomka Milan – Marček Peter 1163
Pořadí neregistrovaných dvojic:
Král Michal st. – Smola Tomáš 1087
Petlach Kamil – Štrait Antonín 1079
Kakáč Pavel – Semrád Jan 1071

Ženy:
Kalová Lenka – Ševčíková Zdeňka (TJ ČKD Blansko) 1131

Pořadí jednotlivců:
Milan Miroslav (KK Moravská Slavia Brno) 612
Rychlovský Luděk (SK Baník Ratíškovice) 602
Tomka Milan (ŽP Šport Podbrezová) 602
Kalová Lenka (TJ ČKD Blansko) 575
Novotný Petr (nejlepší neregistrovaný) 560

ONDŘEJ BACÍK