Výhru trefil pět minut před koncem od modré Antoňů. „Za stavu 2:5 jsme se vyhecovali a zápas se nám podařilo otočit. Utkání jsme si ale zbytečně zkomplikovali. Ovšem podíl na tom měli i rozhodčí, kteří pískali špatně na obě strany. Nad některými vyloučením zůstával rozum stát,“ řekl blanenský útočník Pavel Tesař.

A vylučovalo se opravdu hodně, ale v přesilovkách také padaly branky. Blansko dalo v početní výhodě čtyři branky, Uničov tři a navíc jeden gól v oslabení. Dynamiters si tak připsali druhou výhru v řadě a bodově se v tabulce dotáhli na rivala z Boskovic. Minerva prohrála na ledě Plumlova 6:3 a je pátá o skóre před Blanskem.

Dynamiters Blansko navázali na domácí kanonádu s Plumlovem a v osmé minutě už vedli nad Uničovem po přesilovkových trefách Pazdery a Hrůzy 2:0. Jenže do konce třetiny stihl Uničov vyrovnat. A na začátku druhé dvacetiminutovky v rozmezí tří minut dali hosté blanenskému gólmanovi tři branky. Jednu po jeho hrubce u mantinelu. „Rozhodčí nás nesmyslně poslali do tří. Dostali jsme dva rychlé góly a už se to s námi vezlo,“ popsal nástup Uničova Tesař.

K obratu zavelel mladý křídelník Dynamiters Miroslav Berka, který po půlhodině hry snížil na 3:5. O tři minuty později dal gól i Tesař a deset minut před koncem vyrovnal opět Berka. „Berkovi to střílí. Už v minulém zápase dal Plumlovu tři góly. Je to mladej perspektivní hráč. Šikovnej a má sílu,“ ocenil výkon parťáka z útoku Tesař.

Vítězný gól Dynamiters dal pět minut před koncem od modré Antoňů. V příštím kole hraje Blansko v sobotu v Brumově. Ten je v tabulce zatím na třetím místě. „Doma jsme s Brumovem prohráli docela smolně. Vycházelo jim úplně všechno. Každopádně to u nich nebude lehký zápas,“ dodal Tesař.

Po první nemastné neslané třetině prohrávaly Boskovice v Plumově o jednu branku. Jenže pak je do kolen srazily vlastní chyby v obraně a časté vylučování. Plumlov dokázal přesilovky náležitě využít a dostal se do trháku 6:2. „Nechci se vymlouvat, že nás zařízli rozhodčí. Dělali jsme hrubé chyby v obraně, ale řada jejich verdiktů byla silně diskutabilní. Hráči se pak spíš soustředili na debaty z rozhodčími než na hru. A Plumlov v přesilovkách dával góly,“ řekl k divoké druhé třetině kouč Boskovic Tomáš Zeman.

Boskovice ještě v poslední třetině snížily na 6:3, ale to bylo z jejich strany vše. V neděli hraje Minerva doma s Uherským Ostrohem. Utkání začíná v pět odpoledne.