Soutěžní rok 2016 završili stolní tenisté KST Blansko velmi dobře. Ženy vyhrály v Olomouci suverénně 10:0, muži nejprve v sobotu zdolali silné Hustopeče 10:8 a o den později statečně vzdorovali v tabulce druhému Moravskému Krumlovu 7:10.

Blanenské ženy jsou po polovině soutěže na třetí příčce tabulky první ligy, skupiny B. Kromě dvou proher s vedoucím Hodonínem C a druhým Havířovem mrzí remíza s Řeznovicemi, kde však Blansko nastoupilo bez zkušené Ševčíkové. „Chtěli jsme se pokusit o postup do extraligy, ale netlačíme to nějak na sílu. V posledních letech nám finále play off vždy uniklo o fous a bohužel to tak vypadá, že to letos bude podobné. Nicméně holky se na jaře o tuto možnost určitě ještě porvou, Třeba prohra s Havířovem 2:8 vypadá hrozivě, ale bylo to vyrovnané utkání, které rozhodlo pár míčků. Určitě to pro nás není nehratelný soupeř. Právě vloni ještě extraligový Havířov je ale asi největším adeptem na postup," uvedl Pavel Voráč, předseda klubu KST Blansko.

Pozici týmové jedničky potvrdila Marie Chajda s bilancí 20 výher a pouhé tři prohry, kterou dobře doplňovaly Veronika Ševčíková (12:6) a Renata Pavlicová (15:9), ve dvou utkáních zaskočila Karla Trávníčková (0:6).

Relativní spokojenost vládne i s výkony mužů ve druhé lize. Ti jsou momentálně na sedmé příčce z dvanácti klubů. „Naším cílem je klidný střed tabulky bez nějakých větších starostí se záchranou, a to se zatím daří. Bohužel nám dlouhodobě vypadl kvůli nemoci Lukáš Svoboda, ale ostatní hráči ho dokázali nahradit. Tým držel zkušený Luboš Dudík, u mladíčků Baka s Vybíralem se objevovaly přece jen výkyvy. Ale jsou to kluci, kterým je čtrnáct a patnáct let, takže hrát v tomto věku druhou ligu dospělých je obdivuhodné. Jejich výkony ještě určitě porostou," poznamenal Voráč.

Jedničkou mužského celku je Luboš Dudík s bilancí 14 výher a pěti proher, dále nejčastěji nastupovali Radim Bako (13:16), Lukáš Veselý (11:18) a Filip Vybíral (10:19). V úvodu sezony si až do svého onemocnění vedl zdatně také Lukáš Svoboda (11:6).