„Bohužel jsme se nebezpečně přiblížili k příčkám, které znamenají boje o záchranu,“ uvedl manažer a hráč A týmu Pavel Voráč po porážce s Prostějovem a remíze s Čechovicemi.

Ženy se střetly v prvním zápase v Havířově s týmem, který byl byl proti Blansku mírným favoritem. A ten svou roli potvrdil. „Pouze Marie Jirůšková dokázala držet se soupeřkami krok, ani jednou neprohrála a výraznou měrou se podílela i na vítězství ve čtyřhře. Bohužel se k ní bodově nepřidala žádná ze spoluhráček, a tak utkání nemohlo skončit jinak, než vítězstvím domácích,“ podotkl k vývoji zápasu Voráč.

Ve druhém utkání chtěly dívky odčinit porážku v Havířově. „Jirůšková se Ševčíkovou opět neprohrály čtyřhru, ve skvělé formě zahrála i Jana Smejkalová, která získala dva body,“ uvedl Voráč. Nakonec nevadilo ani zaváhání opory týmu Marie Jirůškové. Blansko má na čtvrtém místě šanci na postup do play off.

Muži TJ ČKD zažili o poznání horší víkend. V domácích zápasech nejprve prohráli s Prostějovem a poté pouze remizovali s Čechovicemi. „Jedinným pozitivem tohoto utkání jsou nečekané dva body stále ještě staršího žáka Kvíčaly,“ okomentoval první zápas Voráč.

Naopak se příliš nedařilo Luboši Dudíkovi, který po bojovném výkonu dvakrát prohrál. Nedařilo se ani Voráčovi, bod nezískal ani ve vypjatém zápase se soupeřovou čtyřkou.

Druhé utkání s Čechovicemi se ze začátku nevyvíjelo pro domácí příliš dobře. „Po úvodních čtyřhrách byl sice stav 1:1, pak se ale hosté dostali do vedení 1:3 a v zápětí 3:5,“ popisoval Voráč. Blansku se podařilo ještě otočit skóre na 7:5, dokonce vedlo i 9:7, poslední vítězný bod ale již domácí získat nedokázali. Hosté si tak z Blanska odvezli velice cennou remízu.

„Za dva týdny host Blansko ve velmi důležitých utkáních Pardubice a Chrudim. Pouze plný bodový zisk zaručuje odstup od barážových příček,“ uvědomuje si Pavel Voráč ne úplně nejrůžovější situaci týmu.

I.liga ženy
Baník Havířov – ČKD Blansko 6:4
Body: Jirůšková 3,5 Ševčíková 0,5 Smejkalová 0
Sokol Neředín – ČKD Blansko 4:6
Body: Jirůšková 2,5 Smejkalová 2 Ševčíková 1,5

III.liga muži
ČKD Blansko – OP Prostějov 7:10
Body: Dudík 2,5 Kvíčala 2,5 Mikula 2 Voráč 0
ČKD Blansko – Sokol Čechovice 9:9
Body: Dudík 4,5 Mikula 2 Kvíčala 1,5 Voráč 1

KS I
Sokol Slavkov B – ČKD Blansko B 7:11
Slovan Hodonín B – ČKD Blansko B 15:3