Prvního kola, které se konalo v lednu v jednotlivých krajích, se účastnilo celkem šestaosmdesát družstev. V Jihomoravském kraji blanenští borci zaujali druhou příčku hned za brněnskou Kometou.

Po sečtení výsledků ze všech krajů se Blanenští zařadili na šestnácté místo a postoupili do semifinále mezi dvaatřicet nejlepších týmů České republiky. Moravské semifinále se plavalo po oba víkendové dny ve Zlíně a české kluby hostila Praha. Blanenské barvy hájili ve zlínské padesátce Štěpán Bezděk, Jáchym Jirků, Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Milan Musil, Radim Švarc, Michal Vencel a Jan Vencel. Koučink zajišťoval trenér plavců Miroslav Špaček.

V jednotlivých disciplínách svedla blanenská osmička se soupeři napínavé boje a o konečných výsledcích se rozhodovalo až v závěru náročného dvoudenního programu.

Blanenskému družstvu se podařilo téměř nemožné. V konkurenci profesionálních velkoklubů Česka udrželi šestnácté místo z kvalifikace, a mohli se tak radovat z postupu do finále šampionátu družstev. Šestnáct nejlepších českých a moravských týmů se utká ve finálových bojích v moderní plavecké aréně v Pardubicích. A k této šestnáctce se letos premiérově přidá i blanenská sestava.

VĚRA VENCELOVÁ