Blanenské plavání zastupovali junioři Milan Musil, Radim Švarc, Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Kateřina Demová, Klára Koňaříková a za dospělé Michal Vencel. Jejich cíle pod vedením Miroslava Špačka byly jasné. Milan Kučera se pokoušel pokořit limit na padesát metrů motýlek pro zařazení do juniorské reprezentace a ostatní měli za úkol zaplavat co nekvalitnější časy pro účast na domácím šampionátu, který se uskuteční na konci června v Českých Budějovicích. „Reprezentační limit pro tentokrát odolal, ale ještě není vše ztraceno. K jeho splnění bude mít nejlepší blanenský dorostenec ještě dvě možnosti, a to za čtrnáct dnů v Praze-Podolí, ale především na letním otevřeném mistrovství republiky v Českých Budějovicích, kde v uvozovkách postačí získat mistrovský titul v této disciplíně. Na mezinárodním juniorském mítinku v polské Osvětimi před čtrnácti dny totiž zaplaval čas, který spolu s juniorským titulem mistra republiky bude pro zařazení do české reprezentace dostačující,“ komentovala trenérka Věra Vencelová.

Výborných výsledků dosáhli i ostatní členové blanenského družstva. Padla řada osobních rekordů, které zajistí plavcům účast na republikovém šampionátu. Zlepšující se výkony dorostenců Milana Kučery, Radima Švarce a Štěpána Pokorného sice ještě nestačily na finálové rozplavby nejobsazenějšího Českého poháru, zato ale přepisují tabulky blanenských rekordů, které všechny donedávna drželo nyní již veteránské duo Jan a Michal Vencelovi. „Z celkových osmnácti rekordů na dlouhém bazénu je již pět v držení nastupující talentované generace,“ zdůraznila Vencelová.

Teprve na začátku úspěšné plavecké kariéry jsou nejmladší plavci blanenského oddílu. O víkendu sedm nejlepších přivedla trenérka Anna Kafoňková do Hodonína na start krajské kvalifikace na letní poháry Moravy desetiletého a jedenáctiletého žactva. I v této kategorii má blanenský oddíl výrazné talenty. Desetiletí Stella Hanzlíčková, Eliška Zamazalová a Ondřej Hašek přivezli celkem čtrnáct medailí. Obě děvčata stála na stupních vítězů ve všech šesti přihlášených startech.

Stella Hanzlíčková nechala za sebou všechny soupeřky ze třinácti oddílů Jihomoravského kraje ve čtyřech disciplínách. Dvakrát se musela spokojit se stříbrem. „Druhá z dvojice Eliška Zamazalová půjde, jak se zdá, ve šlépějích své sestry Veroniky bývalé juniorské mistryně ČR na padesátce prsa. Zatím ale není jasné, zda to bude také v prsařských disciplínách. Každopádně v Hodoníně posbírala v různých disciplínách dvě zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile,“ chválila trenérka.

Mužský zástupce Ondřej Hašek se zapsal mezi medailisty jedním stříbrem a jedním bronzem. Další prověrkou blanenských nadějí bude Pohár Moravy osmého a devátého června v Kopřivnici.