Plavecké naděje mají za sebou republiková mistrovství. Starší žactvo změřilo síly v chomutovském bazénu a mladší žáci pak bojovali o medaile na druhém konci republiky v Kopřivnici. Mezi českou špičku v těchto kategoriích se probojovali i plavci z oddílu ASK Blansko, kteří však zůstali za očekáváním.


V chomutovské padesátce se v barvách ASK Blansko představil pouze Michal Vencel, a to v pěti startech. Jeho cílem bylo udržet se ve svých nejlepších disciplínách 50 a 100 m prsa v první polovině závodního pole, které se skládalo jak v Chomutově, tak v Kopřivnici, ze čtyřiadvaceti nejlepších plavců republiky. Podle zaplavaných časů v průběhu sezony to neměla být pro Vencla nedosažitelná meta, jenže v padesátimetrovém bazénu se nepotkal s optimální formou.

Blanenský mladík zaplaval slušně pouze na padesátce kraul, kde obsadil jedenácté místo. Na 100 m prsa dohmátl až jako patnáctý.
V Kopřivnici reprezentovaly Blansko dvě závodnice – Anna Formánková a Veronika Zamazalová. Ani zde se nepodařilo stoprocentně splnit předpokládaný výsledek. Zamazalová potvrdila vynikající formu na prsových tratích a obsadila sedmou a devátou příčku. Její týmová kolegyně Formánková, která měla velkou šanci zaplavat v první desítce disciplíny 100 m znak a 100 m polohově, nakonec skončila těsně za polovinou startovního pole. Na třináctém a čtrnáctém místě.


Pro blanenské plavce znamenalo vystoupení v Chomutově a Kopřivnici poslední účast na letošních letních českých šampionátech. Z nich si za poslední tři týdny odvezlo dvanáct závodníků blanenského oddílu pět medailí. Navíc se jedenáctkrát umístili v první desítce.

VĚRA VENCELOVÁ