O týmu žen jsme psali, čekají je zápasy o špici. Jak to vypadá s A týmem mužů? Momentálně je na sedmém místě, soutěž by měl udržet, ne?

Se záchranou problém není, problém je, že se zranili dva klíčoví hráči, Ondřej Němec si nezahraje do konce sezony a Michal Hrdlička, který přišel na hostování a byl nejlepší hráč 3.ligy, má problémy se zády a bude mimo víc než rok.

O víkendu jste měli hrát s druhým Vyškovem.

Zápas se už předehrával, náš tým tam předvedl vynikající výkon, možná nejlepší ze všech týmů, co ta hráli, jenže domácí měli svůj den a nakonec vyhráli 5:3.

Za áčko nastupujete i vy?

Já jsem hrál na jaře jednou, nedovolují mi to studijní povinnosti, bohužel to těžko skládáme dohromady, základ jsou čtyři hráči a doplňujeme je, jak se dá.

Takže teď zbývá nějak dohrát jaro?

Ano, čekají nás ještě poslední čtyři utkání. Už se to opakuje třetím rokem, podzim máme výborný a na jaře se to vždycky tak sejde, že je to slabší a přijde útlum.

Hrály se také soutěže jednotlivců, ve kterých uspěli i blanenští hráči.

Teď se hrála krajská mistrovství v jednotlivcích a v některých kategoriích rovnou republikové semifinále. Do finále mistrovství republiky postoupilo osm hráčů našeho klubu. Dorostenec Jakub Flek, junior Martin Procházka, Lucie Nevřivová a Zuzana Musilová v juniorkách, v seniorech Soňa Lahodová a Ladislav Novotný. Škoda, že až na Zdeňku Ševčíkovou postup unikl dalším hráčkám.

Je to úspěch i ve srovnání s minulými sezonami?

Je to velký úspěch, ale my máme v kraji nejúspěšnější oddíl, přestože muži nehrají nejvyšší soutěž. Ostatní kluby se často zaměřují na jednu soutěž, my máme ten záběr široký.

Kromě ligových utkání se hraje tradičně i Pohár ČKA. Postoupily jen ženy.

Je to podobný systém jako ve fotbale. Muži postoupili mezi šestnáct nejlepších celků, tam ale vypadli s Jihlavou, která loni sestoupila z 1. ligy. Přitom ji doma porazili 5:1 a venku jim stačilo i prohrát menším rozdílem. Bohužel prohráli 6:0. Ženy měly Žižkov Praha a to byla jednoznačná záležitost. První utkání vyhrály 6:0, druhé 5:1 a postoupily do čtvrtfinále, kde mají Moravskou Slavii.

Už jsou jasné termíny?

Zatím ne, tam je nějaké datum, do kdy to musí být sehráno, ale to na domluvě klubů.

Není pohár spíš okrajová záležitost?

To bych neřekl, možná pro kluby z nižších soutěží, pro které je zpestření zahrát si se silnějšími týmy, ale pro ty silnější je to jedna ze dvou možností, jak si v případě vítězství zahrát Evropský pohár.