Během čtyřiceti šesti her nahráli domácí bowleři 26 096 bodů. V pořadí druzí Tak nějak dokázali získat o pět set jedenáct bodů méně. „Je obrovský úspěch, že tým, který je poskládaný výhradně z blanenských hráčů, sbírá takové trofeje. Je vidět, že i Blansko má svoje bowlingové hvězdy," řekl kapitán domácích Vlastimil Chládek. Tou největší se stal nepochybně jeho spoluhráč Zdeněk Minář, který poprvé v historii turnaje pokořil magickou hranici tří set bodů v jediné hře, tedy bowlingového maxima. Ani jeho spoluhráči ve složení Bacík, bratři Chládkové, Havíř, Kratochvíl, Štrof a Zelený se ale Minářem nenechali zahanbit a od začátku až do konce turnaje podávali nadprůměrné a vyrovnané výkony.

Čtyřiadvaceti­hodinový bowlingový maraton odstartoval v pátek večer v šest hodin. Nedlouho po zahájení přišla technická závada na jedné z drah a to zrovna na té, na které hráli domácí. Vše se ale poměrně rychle vyřešilo a soutěž tak mohla bez větších potíží pokračovat. „Naštěstí se vše opravilo velmi rychle, takže z toho nebyl problém. Myslím si, že náš tým je složený z velmi zkušených hráčů, takže něco takového nás nemohlo rozhodit," řekl Chládek. Blanenští bowleři skutečně udrželi koncentraci a na body vyhráli obě dvě první trojhodinovky, což jim určitě přineslo klid pro zbývající část turnaje. Ten je specifický především svojí délkou. Bowleři na něm totiž musí předvádět stabilní týmové výkony, které jim komplikuje ze všeho nejvíce únava. Přestože se hráči každého týmu postupně střídali, na spánek jim mnoho času nezbylo. „Já jsem spal asi tak dvě hodiny, víc určitě ne," popsal jeden z blanenských hráčů René Štrof. Když už se ale bowlerům podařilo najít několik desítek minut drahocenného času, ulehli prakticky kamkoliv. Někteří spali na nedaleké Zámecké sýpce, jiní v autech a velká část hráčů si s pomocí spacáku ustlala přímo mezi stoly v bowlingové herně.

„Je to taková tradice. Když je hezky, spí se i venku pod širým nebem. Letos ale pořád pršelo, takže většina hráčů spala přímo v herně," vysvětlil pořadatel turnaje Jan-Michal Uhlíř.

Kromě menších bowlingových turnajů, které se v Blansku konají prakticky každý týden, si budou muset místní hráči na další takto významnou akci počkat. Na podzim by se jí měl stát nový dotovaný turnaj družstev O pohár Zámecké sýpky.

ONDŘEJ BACÍK