Chyběla týmová jednička Václav Kolář, který zrovna maturuje. Zastoupil ho ale Martin Kakáč, který dojel třetí v juniorech. „Martin aspiroval na první místo, ale v prvních kolech udělal chyby, jel trochu riskantně. Podobně jako Václav Kolář nemá rád šlapání a zkoušel to i tam, kde ostatní tahali,“ uvedl vedoucí české výpravy Radim Kakáč.

Pobyt blanenské výpravě zkomplikovali zloději. „Při zastávce na pizzu nám ukradli různé věci, naštěstí kola zůstala,“ oddechl si Kakáč. Biketrialisté si užili atraktivních překážek u moře. „Dvě sekce byly umělé a šest přírodních. V pátek pršelo a některé útesy dost klouzaly,“ popsal trať Kakáč. Na Evropském poháru bývá menší konkurence než na mistrovstvích Evropy nebo světa, přesto přijelo dost jezdců. „Překvapila mě velká účast závodníků z osmi států. I když chyběli třeba někteří Španělé,“ podotkl Kakáč.

Kromě Martina Kakáče se z Blanenských do bojů zapojil i Václav Gryc, který si soustředěnou jízdou dojel v kategorii junior pro čtvrté místo, Ondřej Šenk, jenž si v početné konkurenci doskákal pro šestou příčku v minime, a devátý v seniorech Tadeáš Ševčík. Celkově dopadla česká výprava skvěle. „Soupeř Vaška Koláře v české Elitě David Herka si dojel pro druhé místo, v seniorech vyhrál Pavel Procházka, Češky byly i na prvních dvou místech mezi ženami,“ vypočítával úspěchy svých svěřenců trenér Radim Kakáč.

Biketrialistům začíná o víkendu také Vena mistrovství České republiky. K prvnímu závodu do Ostravy už pojedou Blanenští v kompletní sestavě i s Václavem Kolářem.

HYNEK SKOTÁK A JANA KAKÁČOVÁ

1. závod Evropského poháru – Itálie – Castiglioncello
Martin Kakáč – 3. místo
Václav Gryc – 4. místo (oba junior)
Onřej Šenk – 6. místo (minime)
Tadeáš Ševčík – 9. místo (senior)