„Průběh baráže byl takový, jaký jsme očekávali. Pro Olympii to ze začátku nevypadalo moc dobře, ale bylo to zkreslené tím, že jsme baráž začínali proti extraligovému týmu. Neustále jsme se pohybovali kolem čtvrtého a pátého místa a měli jsme plán, že chceme porazit všechny prvoligové týmy. To se nám kromě jednoho zápasu s Jabloncem podařilo. Porazili jsme Hlubokou, SaBat Praha i Frýdek-Místek a přidali jsme jedno vítězství proti extraligovému Tempu Titans Praha, se kterým jsme ani nepočítali," vypočítává Kučera úspěchy svého týmu v boji o postup.

„Má na tom velkou zásluhu trenér Kučera, který dal sestavu dohromady a během dvou, tří let práce s ní dokázal pozvednout kvalitu A týmu hodně vysoko. V průběhu letošní sezony nechal hrát všechny hráče, nehleděl na pořadí v tabulce a měl cíl postoupit do baráže, a v ní měli hrát ti nejlepší. To se potvrdilo," pochvaluje se šéftrenér a prezident klubu Jaroslav Krejčíř.

Blansko si po duelech s Frýdkem-Místkem drží třetí místo barážové tabulky se skóre osmi vyhraných a čtyř prohraných zápasů.

Poslední kolo bojů o postup sehraje Olympia v pátek 2.9. od 19 h proti týmu Nuclears Třebíč, který nemá ještě jistý postup mezi čtveřici nejlepších celků a bude o extraligu bojovat právě v pátečním dvojzápase. „Těším se na zápas s Třebíčí, která má kvalitní klub, půjde jí o všechno a diváci u nás uvidí atraktivní zápas. I když Olympia už je v extralize, určitě bude chtít ukázat, že patří k lepším týmům a bude chtít vyhrát," tuší Krejčíř.

„Extraligu jsme hráli od jejího založení v roce 1993 do roku 2003 pravidelně. V době, kdy i Draci Brno a další týmy sestupovali do druhé ligy. Teď jsme měli těžší období, střídali jsme sestupy a postupy a nyní jsme zase v extralize. Věřím, že tam budeme hrát důstojnou roli," doufá šéftrenér Olympie.

IVETA BORKOVÁ